Alem-i Fezada Seyir Eylerken Kaydırak Burunlu Bir Hatuna Rast Geldim

G.S.A. ya da açık haliyle Gaye Su Akyol.  Bir süredir tüm dikkatimi üstüne topladığım sanatçı. Tüm çocukluğum ve ergenliğimin de büyük kısmında dinlediğim Anadolu Rock hissini bana koca adam olurken bile hissettirebilen tek sanatçı oldu. Hem müzik olarak hem hayat tarzı hatta giyim kuşam boyutunda. GSA’yı dinlediğimde Barış Manço’yu ilk defa dinlediğimdeki heyecanı tekrar yaşadım. O tuhaf ama bir o kadar da heyecanlı hissi tekrardan aldım. Alışık olmadığım ritimler ve seslerin hepsi bir araya gelmişti. Çok bizden ama bir o kadar da uzaydan gelmiş gibiydi.

Tüm ortaya koyduğu eserleri tekrar incelemeye gerek olmadığını düşünüyorum. Bahsetmek istediğim bu zorlu karantina zamanlarında bizlerle paylaştığı “Rakınrol Musiki Cemiyeti” adlı yeni projesi olacak. Bu cemiyet sayesinde çoğumuzun bildiği şarkıları onun sesinden bir daha dinleme fırsatı buldum. Hem görsellik hem de müzik olarak çok başarılı bir çalışma olarak görüyorum bu projeyi. Henüz dinlemediysen kesinlikle şuan açmanı öneririm. Tüm Anadolu motiflerinin, tarihinin, dertlerinin ve neşelerinin aynı videolarda bir araya gelişini izlemek oldukça keyifliydi. Ayrıca kendisinin son albümü olan “Remix İmparatorluğu”nu da keşfetmelisin eğer henüz keşfetmediysen. Benim gibi Anadolu Rock, Psychedelic Rock seven biriysen senin için bambaşka bir deneyim olacağından eminim.

GSA bu coğrafyanın müzik ve ilham tanrılarının kutsamalarını almış görünüyor. Umarım uzun yıllar boyunca zamana ve mekana bağlı kalmadan kulaktan kulağa yayılabilecek eserler çıkarmaya devam eder. Çünkü iki yüz yıl sonraki uzay yolculuğum sırasında kendisini radyomda dinlemek isterim.

 

 

Kategori: Haberler
Etiketler: , , , ,
Bu yazıyı paylaşın:
Sonraki yazı
Nerede O Eski Metalciler..
Önceki yazı
The Rolling Stones’dan Sürpriz Şarkı!

Başlıklardan...