Formula 1: Drive To Survive (Ölüm Kalım Mücadelesinin 4. Sezonu)

Formula 1: Drive To Survive’n 3. sezonuna Max Verstappen ile Lewis Hamilton arasındaki çekişmeli mücadele damga vurmuştu. 4. sezonda da bu mücadele devam ederek arttı ancak bu sefer farklı olan bir durum gerçekleşerek Formula 1 mücadelesindeki Hamilton şampiyonluğu kırıldı. Max Verstappen senelerdir ensesinde olduğu Lewis Hamilton’u sonuna yakaladı ve geçti. 4. Sezon farklı bir ismin galibiyetini ve hikayenin Mercedes egemenliğinden kurtulması nedeniyle diğer sezonlardan farklılaşmış gözüküyor. Mercedes egemenliğinden kurtulmuş derken o kadar da kurtulmak değil elbet. Hamilton ve Mercedes hala Formula 1’in en önemli iki markası konumunda.

Ancak hikayenin kahramanı Max Verstappen bu sene belgeselde bulunmuyor. Max ve Lewis’in bu sezon kıyasıya rekabetini izlemek harika olsa da Max Verstappen geçtiğimiz Ekim ayında Netflix’e Drive to Survive ile röportaj yapmayacağını duyurmuştu. 4. sezonda kendisini bu belgeselde görmüyoruz. Max Verstappen’in belgeselde bulunmamasının sebebini ise olayların abartılı veya çarpıtılmış şekilde sunulduğuna inanması. Bu nedenle Drive to Survive’a katılmak istemediğini söylemişti.

Sezonun ana kahramanı belgeselde yer almasa da Formula 1’in ölüm kalım mücadeleleri sadece ilk sıralarla sınırlı değil. 4. sezon Formula 1’deki konumunu kaybetmek istemeyen alt sıralar ve puan mücadelesindeki orta sıralar için de son derece stresli bir sezon sunuyor. Pandemi önlemlerinin geride bırakılması da seyircisini özleyen şoförlerin sezon içindeki heyecanını katlıyor.

Bu yazıyı paylaşın:
Next Post
Halsey İstanbul’a Geliyor!
Previous Post
Kasketli ve Kasvetli: Peaky Blinders Bize Ne Anlattı (Spoilerlı)

Başlıklardan...

Menu