Online Fringe Festival

Istanbul Fringe Festival bu sene başımıza dert olan Covid-19 nedeniyle dijital mecralarda gerçekleşecek. Geçen yıl Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen festival, bu yıl COVID-19 tedbirleri kapsamında online olarak yapılacak. Türkiye’den ve yurt dışından sanatçıların bir araya geldiği Istanbul Fringe Festival – Online, 21-27 Eylül tarihleri arasında YouTube, Zoom ve WhatsApp üzerinden takip edilebilecek.

Istanbul Fringe Festival’in ilk senesinde İtalya, ABD, Belçika, Yunanistan, İsviçre, Hong Kong ve Türkiye gibi ülkelerden ekipler izleyiciyle buluşacak. Beş gün sürecek festivalde çalışmak isteyen sanat bölümlerinde eğitim alan ya da sahne sanatlarına ilgi duyanlar siteleri üzerindeki katılım üzerinden formu doldurarak başvuru yapabilir.

Festival biletleri için 25 Haziran’dan itibaren tık: tiyatrolar.com.tr

Peki Nedir Bu Fringe Festival?

Keşfedilmemiş, alternatif anlamlarına gelen Fringe’in hikayesi 1947 yılında Uluslararası Edinburg Festivali’ne misafir olarak katılan 8 ekip ile başladı. Her şehirde farklı formlarda düzenlenen Fringe Festivalleri üretmeye açık genç sanatçıları destekleyerek, onlara işlerini uluslararası platformda sergileme imkanı sunuyor.

İstanbul Fringe Festival, tüm dünyada olduğu gibi  özgünlüğü, İstanbul ile buluşturmak üzere yola çıkıyor.

Bu yazıyı paylaşın:
Sonraki yazı
Underdogs: YUNGBLUD
Önceki yazı
5 Maddede Neden Lalalar Dinlemeliyiz?

Başlıklardan...