Euphoria Makyajı: Anlamak İstiyorsan Gözlerime Bak!

Kasvetli temayı ve ışıltıyı bir araya getiren dizi, Euphoria ikinci sezonuyla ekranlara geri döndü. İkinci sezonun başlamasıyla dizi trendler arasındaki yerini yineledi. Sosyal medyaya hakim birçok insan diziyi izlemeseler de diziyle ilgili paylaşımlara maruz kalmıştır. Diziyle ilgili sosyal medyanın gündemine oturan paylaşımlarda, aynı 2019’da olduğu gibi, karakterlerden ilham alınarak yapılan makyajlar ön plana çıkıyor.

Euphoria dendiğinde akla gelen ilk şeylerden biri parıltılı, kristalli ve neon renkli abartılı karakter makyajlarıdır. Bana kalırsa bu karakter makyajları yapımın o kasvetli havasının kırılmasını sağlıyor. Tabii, bir de karakterlerin kendilerini anlatmalarını… Maalesef diziyi henüz izlemeyenleri korumak adına karakterleri ve makyajlarını tek tek inceleyemeyeceğim. Ancak, izleyenler neyden bahsettiğimi anlayacaklardır. İşin bir ilginç yanı, Euphoria dünyasında bu makyajlar asla abartı görülmüyor. Karakterler bu makyajlarını partiye giderken yapmıyor. Hayır. Okulda, günlük hayatlarında böyleler. Ve bir kısmı da değil; neredeyse hepsi.

Makyaj dizide gençlerin kendileri ifade etmelerinin, sınırları aşmanın yöntemi olarak kullanılıyor. Bu yöntem başarıya ulaşmış sayılabilir. Sadece Tik-tok’ta EuphoriaMakeUp etiketi kullanılarak paylaşılan videoların 1,1 milyar görüntülenmesi bulunuyor. Dizinin ne kadar büyük bir kitleye ulaştığını daha iyi nasıl anlatabilirim? Bence anlatamam. Z kuşağı kendini ifade etmenin yine bir yolunu bulmuş gibi gözüküyor. Onları anlamak istiyorsanız gözlerine bakmanız yeterli.

Karakterlerin makyajlarından konuşup bu alanda diziyi arşa çıkaran isimden bahsetmemek olmaz. Doniella Davy, yapımın makyaj departmanı sorumlusu, Euphoria’yı olduğu yere getiren büyük isimlerden biri. Diziyi henüz izlemediyseniz ve izlemeyi düşünüyorsanız daha fazla beklemeyin. Koşun izleyin. Çünkü, bu yetenek görülmeye değer.

Bu yazıyı paylaşın:
Next Post
Yeni Albüm Öncesi Bir Stromae Portresi
Previous Post
Nedir Bu Dillerden Düşmeyen Alternatif Rock?

Başlıklardan...

Menu