Karantinada Vakit Geçirmek

Zor bir dönemden geçiyoruz malum. Herkes evinde sıkılmış oturuyor ve hayattan bıkmış durumda. Fakat böyle süreçlerde akıl sağlığını korumak ve düzgün vakit geçirmek çok önemli. Bu yüzden böyle dertleri olanlar için birkaç öneri hazırladım.

1)Nekşfliş içindeki saklı cevherleri ortaya çıkaralım

 Algoritmalar sağ olsun sanki durum yeterince kötü değilmiş gibi daha da çok damarımıza basan öneriler veriyor. Onun yerine sizin seçimlerinize göre Netflix için izleme listesi ve öneriler hazırlayan bazı websiteleri var. İlgilenenleri buralara alalım. (instantwatcher.com) (movie-map.com)

2)Ailecek kutu oyunları ile zaman geçirelim

Ailecek vakit geçirmenin bence en iyi yolu kutu oyunlarıdır. Zaman bol olduğuna ve bahaneler de olmadığına göre haftada 2-3 kez kutu oyunları oynanabilir. Bol hararetli bir Uno müsabakası veya herkesi iflas korkusundan her şeyi yapmaya yönelten bir Monopoly yarışı hangi aileyi eğlendirmez ki?

3)Bolca Farklı Müzik Dinleyelim

Müzik ruhun gıdasıdır derler. Öyledir de evde kaldıkça aynı tarzda müzikleri çok fazla dinlemekten belli bir süre sonra sıkılmaya başlıyorum. Sizce de öyle değil mi? Ya klasik ya da akustik. “Böyle olmaz, buyrun size biraz Heavy Metal ikram edeyim.” Hem sizin moodunuzu yükseltir hem de içinizdeki sıkıntıyı atmaya yardımcı olur. Ha eğer kulaklarım kanar diyorsanız, onun yerine House Music önerebilirim. Şahsen ben çok  severim, her gün de evimde dinlerim. Adının house olması sizi yanıltmasın, kendisi çok coşkulu bir türdür. İnsanı kıpır kıpır eder.

4)Bolca spor yapalım

Şimdi ciddi olacağım. Yaz yaklaşıyor yaklaşmasına ama hâlâ sarkan göbekler toplanmamış durumda. Sahilde tatsız görüntüler oluşmaması için herkes kaldırsın poposunu ve kendi imkanlarıyla sporunu yapsın. Kimse bahane aramasın çünkü istenildiği zaman her şekilde spor yapılabilir. Cep telefonu hepimizde var, indirin bir bedava idman uygulaması, yapın sporunuzu. Zaman da bol zaten. Karantina size engel değil. “No pain no gain kardeşim.” Sonuçlardan siz de memnun kalacaksınız.

Bu yazıyı paylaşın:
Sonraki yazı
Evcil Hayvanlar Sosyal Medyada
Önceki yazı
Nasıl Sinefil Olunmaz?

Başlıklardan...