Renkli Bir Dünya – COLORS Studios

Canlı performanslar hepimizin çok sevdiği bir müzik olayı olmasının yanı sıra içimizde bir şarkıyla ilgili daha önce fark etmediğimiz duygular uyandıran ve o sanatçıya da daha hayran olmamızı sağlayan gösteriler. Bugün de sizlere bahsetmek istediğim bir YouTube müzik kanalı COLORS (veya diğer adıyla COLORS STUDIOS). Sizlere bu kanalı tanıtıp içindeki en iyi performanslardan bazılarını da izlemeniz için seçtim.

COLORS’un asıl amacı yeni çıkan ve ünlenen sanatçıları bulup onların saf yeteneklerini herkesin tanımasını sağlamak. Bunu da her sanatçıya bir renk vererek ilginç bir konsept haline getirmişler. İşin güzel yanı bu oluşumun belirli bir tür sınırı yok fakat daha sakin parçalar yapan sanatçıları tercih etmeye özen gösteriyorlar yani hard metal/deathcore sanatçıları beklemeyin. Üç temel renk ayrımına (JADE, RUBY ve CREAM) ayrılan COLORS pop, R&B, Hiphop, Trap ve hatta ara sıra da EDM’e kanallarında yer vererek renk yelpazelerinin ne kadar geniş olduğunu bir kez daha kanıtlıyor.

Şimdi gelelim en iyi bulduğum ve insanlar tarafından en çok dinlenen bazı performanslara. Sıralamayı kendi beğenime göre, bir sanatçının birden fazla şarkısı olmamasına ve her türden şarkılar koymaya özen göstererek yaptım.

10) Skepta – No Sleep

9) J.I.D – Working Out

8) Doja Cat – Juicy

7) Mahalia – Sober

6) Jorja Smith – Blue Lights

5) Joji – ATTENTION

4) Rich Brian – Drive Safe

3) H.E.R. – Carried Away

2) Angèle – Perdus

1) Billie Eilish – idontwannabeyouanymore / Dennis Llyod – Leftovers

Not: 1 Numara için çok arada kaldım o yüzden ikisine birden yer vermek istedim.

Kanalda geçmişte yer almış bazı sanatçıların şu an global müzik piyasasını salladığını düşünürsek, Berlin çıkışlı COLORS Studios gelecek vaat eden sanatçıları bulup tanıtma konusunda çok iyi bir iş çıkarıyor. Belki gün gelir Ankara/ Hacettepe çıkışlı Underdogs da böyle olur.

 

Eğer kanala göz atmak isterseniz eminim sizin de beğeneceğiniz performansları bulabilirsiniz. COLORS’a bir fırsat verirseniz kesinlikle pişman olmayacaksınız.

Bu yazıyı paylaşın:
Sonraki yazı
“Kral”ın Vârisi Kim Olacak?
Önceki yazı
Doğru Batılılaşma

Başlıklardan...