Amerikan Rap Sektöründe Bir Türk!

Ozan Yıldırım veya bilinen adıyla “OZ”, 11 Ocak 1992’de İsviçre’de dünyaya geldi. 2019’a geldiğimizde ise dünyanın en ünlü rapçilerinden biri olan Travis Scott’ın, 61. Grammy Ödülleri’nde en iyi rap şarkısı adayı “Sicko Mode” parçasının prodüktörü olarak karşımıza çıktı. Şaşırdınız mı? Pek acele etmeyin. Çünkü bu Ozan Yıldırım için uzun bir serüvenin ilk meyvesiydi.

2008 yılında bir arkadaşının kendi beatlerini üretmesi üzerine verdiği fikirle birlikte o güne kadarki demolarını tanınmış prodüktörlere gönderdi ve zaman içerisinde dünyaca ünlü kişilerle çalışma fırsatı buldu. 2014 yılında French Montana ve 2 Chainz gibi isimlerle ciddi çapta ilk eserlerini üreten OZ, üç sene sonra çıtayı daha da yukarı taşıdı ve çalıştığı isimlere G-Eazy, Gucci Mane, Khalid, Migos, Logic, Travis Scott ve Drake gibi adını tüm dünyaya duyurmuş sanatçıları da ekledi.

2019 yılında Sicko Mode’la aday olduğu Grammy Ödülleri’ne sadece bir sene sonra bu kez de Rick Ross’un “Gold Roses” şarkısıyla döndü ve başarılarının tesadüf olmadığını kanıtladı.

Bugüne kadar onlarca şarkısını kendisine emanet eden Travis Scott ile son işbirliği olan “Highest in the Room” listelerin üst sıralarını henüz terk etmemişken bu kez de bir başka dev isim olan Future ile ilk çalışması “Life is Good” yayınlandı ve 2020 yılına şimdiden hızlı bir giriş yaptı. 2019’u tam 14 altın ve 10 platin plak ile tamamlayarak adeta “Yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır!” diyen ve her geçen gün kendini geliştiren Ozan Yıldırım’ı, nam-ı diğer OZ’u, uzun yıllar daha pek çok başarılı projede duyacağımız kesin.

Kategori: Ortaya Karışık
Etiketler: , ,
Bu yazıyı paylaşın:
Sonraki yazı
Odunpazarı Modern Müze
Önceki yazı
Hocalara Nasıl Mail Atılmaz?

Başlıklardan...