Underdogs: Alison Wonderland

EDM’den iki haftadan uzun süre ayrı kalamadığım için bu hafta sizi biraz darlayacağım. Fakat darlandığınız için pişman olmayacağınız bir DJ ile tanıştıracağım için beni affedebilirsiniz diye düşünüyorum. Alison Wonderland, Sydney’den 2008 çıkışlı bir müzisyen ancak gerçek çıkışını 2015’te yapıyor ve şöhreti buradan alıp başını yürümeye devam ediyor. Kendisi müzikle çello çalarak tanışmış (ayrıca Sydney Genç Operası’nda yıllarca çello çalmış), üstüne yıllarca vokal eğitimi almış ve kendi rock müzik grubunda bas gitarist olmuş olmasına rağmen bunlar üzerine ilerlememiş. Tersine EDM üzerine yıllar geçtikçe ilgisini arttırmış ve bu yönde kendisini geliştirmiş. EDM türünde çıkışını yaptıktan sonra Elektronik Müzik Ödülleri’nde “Yılın Yeni Sanatçısı” ödülünü RÜFÜS DU SOL’ü geçerek almış (?) ve her sene kendini geliştirerek başarı üstüne başarı almış.

Müzik tarzı olarak Dubstep, Trap ve Future Bass’ı harmanlayan bu güzide sanatçımız, şarkılarında sadece DJ’lik değil aynı zamanda kendi şarkılarının vokalini de yapıyor. Bu da onun yeteneklerinin hâlâ iyi durumda olduğunu gösteriyor. I Want U, Bad Things ve Church sizlere önerim, bi’ bakın derim.

Peki şimdi diyorsunuz; bana bunları niye anlattın şimdi, bu kadar bilgi vermezdin? Çünkü bu kadar yetenekli olmanıza rağmen hayattan her zaman istediğinizi bulamıyorsunuz fakat denemekten hiç vazgeçmemeniz gerekiyor (bkz. Büyümek Kabusu). Mesela Alison Wonderland uzun yıllar depresyon ve anoreksiya gibi hastalıklarla mücadele etmiş ve en sonunda galip gelmiş. Şimdi ise Coachella gibi büyük festivallerde dünyanın en iyi ve en büyük kadın DJ’i ünüyle headliner olarak sahneye çıkmaya başladı. Bu yüzden diyorum ki her zaman kendinize bakın ve ne yaparken mutlu oluyorsanız ona yönelin, çünkü başarı o zaman gelir. Seviliyorsunuz. ✌?

 

Bu yazıyı paylaşın:
Sonraki yazı
South Park “The Pandemic”
Önceki yazı
Kahve Kokan Şarkılar

Başlıklardan...