Ruhumuza “Merhem”

Bir albüme bu kadar takılı kalmayalı çok uzun zaman olmuştu. Melike Şahin ile beraber Instagram hesabında yaptığı paylaşımlarla tek tek gün saydım. Ve iki gün önce kavuştuk. Çıktığı andan itibaren sürekli dinliyorum, sürekli! Şimdilik favorim ‘Bedelini Ödedim’ ama her an ‘Gönlüm Durur Orda’ya da kayabilirim..

On şarkılık “Merhem” albümü ‘Serim’le açılıyor. ‘Serim’ bize geçmişi hatırlatıyor. 2018’de ‘Tutuşmuş Beraber’de buluyoruz kendimizi, ne diyorduk o zamanlar: “Uzanmış elim seni bekler, şimdi tutuştuk beraber.”

Nasır’ başlar başlamaz, Mabel Matiz’in dokunuşlarını hissetmemek mümkün değil. Bestesi Mabel Matiz’a ait bu şarkının sözleri de yine Melike Şahin ve Mabel Matiz tarafından kaleme alınmış. İntrosunu oldukça beğendiğim, sadece o kısmı sarıp sarıp dinlediğim bir şarkı oldu.

Sıra ‘Gönlüm Durur Orda’ya geldi. Biraz daha sakin, usulca vuran bir şarkı bu. Dinlerken adeta yavaşça sızıyor içimize ve yerleşiyor oraya.

‘Samatya’da İlk Rakı’ bu şarkıyla geliyoruz albümün yarısına. Bu nasıl güzel bir giriştir. Bu şarkının düzenlemesi Uri Brauner Kinrot’a ait. Şarkıda bir koro var ve çok özel isimlerden oluşuyor: Ahmet Ali Arslan, Atacan Aksoy, Alican İpek, Emre Malikler ve Ozan Sarohan.

 ‘Öpmem Lazım’ ile biraz hareketleniyoruz, gönül yaylarımızda bir gevşeme oluyor. Bestesi Can Güngör ve Melike Şahin’e ait bu şarkı ister istemez bir omuz kıpırdamasına sebep oluyor.

Albümün çıkış şarkısına geliyoruz: ‘Uykumun Boynunu Bükme’. Zaten bu şarkıyla albüm için heyecanımız artmıştı. Beklentimiz ve heyecanımız karşılandı mı? Kesinlikle!

Bestesi ve düzenlemesi Emre Malikler’e ait ‘Sardunya Kırmızısı’nın sözleri Melike Şahin’e ait. Sardunya çiçeğinin “her zaman yanındayım” anlamı taşıdığını biliyor muydunuz bilmiyorum. Bu şarkı melankolik sulara sürüklüyor, ama su nasıl güzel..

Hançer’in bestesi ise Dijf Sanders ve Melike Şahin’in ortak çalışması. Bu şarkıda bir sevdiğim isim daha var, back vokalde Gülinler. Bir albümde daha ne olsun?

Geldik kapanışa ve en çok dinlediğime.: ‘Bedelini Ödedim’. Melike Şahin’in inanılmaz sözleri ve Elif Dikeç’in düzenlemesiyle beni benden aldı.

Merhem” tüm kalp kırıklıkları ile dimdik ve umut içinde yürüyen herkese merhem olsun dileğiyle yazımı sonladırıyorum. Teşekkürler Melikko <3

Bu yazıyı paylaşın:
Sonraki yazı
Yalnız, O Kısım Tam Öyle Değil
Önceki yazı
Türkler Oyunda

Başlıklardan...