Underdogs: Jauz

Alışkanlık haline getirmeye başladığım kısa bir aradan sonra yine karşınızdayım. Dayanamadım ve size EDM’in en sert sanatçılarından birini bularak bu hasreti gidermek istedim.

Bu sefer konuk olan sanatçımız Amerika’nın her türlü olayın mübah sayıldığı güzide şehir Los Angeles’dan. Sam Vogel ya da nam-ı diğer Jauz, kendisinden normalde her Californialı sanatçıdan bekleneceği gibi daha mainstream odaklı, The Chainsmokers kafasında (Allahtan değil), parçalar çıkarması beklense de o tabi ki kendine yakışanı yapıp bir Hollandalılar/İsveçliler gibi bu türün daha sert örneklerini çıkaran sanatçıları kendine baz almayı tercih etmiş biri.

“Peki kendisinin müzik serüveni nasıl başlıyor ? ” derseniz, işte orası biraz muamma. Kendisi çok bahsetmek istemese de daha çok Chill Trap, Future Garage gibi parçalarla başlayıp (LA ruhu burada devreye girmiş olmalı) daha sonra bir anda Dubstep’e geçiş yapmış. Bunda da o dönemin zirve prodüktörü Skrillex’in büyük bir payı da var tabi. Daha sonrasında ise Diplo tarafından keşfedilmiş ve EDM üzerine teknikleri bizzat kendisinden öğrenmiş. Daha sonra çıkardığı başarılı parçalar ile Monstercat bünyesine dahil olmuş ve burada parçalar çıkarmaya devam etmiş. Tabi bu sırada da boş durmayıp Knife Party ve DJ Snake gibi önemli sanatçılarla da bir araya geldiği parçalar da oldu.

Müziğini anlatmak gerekirse, kendisi müziğin sınırlarının olmadığı görüşünde. E bu görüşte olan birinden muhtemelen herkesin dinleyebileceği şarkılar beklemezsiniz. Her ne kadar Trampoline şarkısına yaptığı remix bu yönde olsa bile, kendisi de bundan rahatsız olup tamamen kendi bildiğini okumaya karar vermiş. Bunlardan en iyi parçalar ise Make It Good, Bring Et, Get To Me, The Beat ve Feel The Volume olarak söylersem herhalde yanılmış olmam.

Kariyerinde daha yukarılara oynayabileceği çok açık olan Jauz, şimdiden yiğidin harman olduğu Tommorowland’de sahne almayı başardı. Artık headliner olma yolunda kendisine başarılar dilemekten başka bir şey düşmez üstümüze.

Not: Jauz gerçekten sert bir sanatçı, aşırı hareketli elektro şarkıları kaldıramıyorsanız dinlememenizi tavsiye ederim.

Daha fazla EDM için Radyo Hacettepe

Jauz | Spotify

Home — Jauz

Bu yazıyı paylaşın:
Sonraki yazı
İspanya Yıllar Sonra Yeni Süper Starını Buldu Mu?
Önceki yazı
“Şimdi Nerede?”: Grunge (Müzik türü)

Başlıklardan...