Nerede O Eski Halloween’ler!

Her ne kadar bizim kültürümüzde olmasa da, yıllarca çeşitli film ve serilere konu olmuş bir gelenek Cadılar Bayramı. Yaşadığımız bu zorlu günlerde bir nebze olsun kafanızı dağıtmak için keyifli bir liste hazırladım. İşte Cadılar Bayramı temalı 5 şarkı.

5- Zombie – The Cranberries

Belki de hiçbir zaman eskimeyecek şarkıların başında geliyor Zombie. Eh, bu listeye neden girdiğini kendi açıklıyor sanırım.

4- Bark at The Moon – Ozzy Osbourne

Ozzy Osbourne gerek tarzı gerekse şarkılarıyla kendi başına bir Cadılar Bayramı figürü olabilecek potansiyele sahip. Böyle bir şarkı da başka birinden beklenemezdi zaten.

3- Ghostbusters – Ray Parker Jr.

Efsaneleşmiş film serisinin efsaneleşmiş müziği. Introsunu duyduğunuz anda elinize elektrik süpürgesi alıp dışarı çıkmak isteyebilirsiniz. Ama siz iyisi mi evde kalın.

2- Highway to Hell – AC/DC

İnsanı gaza getiren ve otoyolda dinlenmesi (belki de dinlenmemesi) gereken bir eser. Cennete giden merdivenler de bir seçenek tabii.

1- Thriller – Michael Jackson

Cadılar Bayramı dendiği zaman akla ilk gelen şarkı olabilir Thriller. MJ ve ekibinin zombi makyajıyla Charlotte Jane mezarlığında (benim de 2013 yılında ziyaret etme fırsatı bulduğum) dans ettiği ikonik video klibiyle unutulmayacak bir eser.

Bu yazıyı paylaşın:
Sonraki yazı
Miley Cyrus ile Veganlık, UFO ve Metallica
Önceki yazı
Sean Connery’e Veda

Başlıklardan...