Scranton’a Hoşgeldiniz

The Office; belgesel formatında, çoğu durum komedisinden daha gerçekçi, benzersiz karakterler ile karakterlerin gelişimine odaklanan bambaşka bir dizi. Bu 9 sezonluk absürd komedi dizi pek çok ikonik sahneye sahip. Bizler de bu sahnelerden  dizi sayesinde anlamları şahlanan bazı şarkıları ve müzik ile ilgili olan bazı replikleri sizler için topladık!

It’s Britney Bitch!

Dizinin müptelası olanlardan üstü açık arabam olsa ve bu ikonik repliği tekrarlasam diye düşündüklerini duyar gibiyim. Michael Scott, Lady Gaga’ya ait olan Just Dance şarkısını Britney Spears’e ait olduğunu sanmaktadır.

Who is Justice Beaver?

Office aracılığıyla ilgi gören radyo istasyonu Foggy101 hakkında Dwight ile konuşan Jim, bedava Justin Bieber bileti verileceğini söyleyince Dwight’tan da şaşırtmayan bir cevap gelir, Who is justice beaver?

Every Body Hurts – R.E.M.

Dwight’ı anlamak için bazen psikopat davranışlarını bırakıp duygularını göstermesine ihtiyacımız oluyor. Bu sahnede de o yıkık duygularını göstermeyi tam anlamıyla karşılamayı başarıyor. Dwight’la bu şarkıyı bir kez daha dinlemek isterseniz sahnenin 5 dakikalık versiyonu Youtube’da.*

Sing- Travis

Pam ve Jim, Jim’in iPod’undan şarkı dinlediğinde Jim’in müzik zevkinin güzel bir Travis şarkısını içerdiğini gördük. Bu sahneyle Sing’i Pam ve Jim’in şarkısı diye hafızalara kaydettik bile.

Shabooya Roll Call

“Bring it On” filminden de hatırlanan ama asıl çıkışı “Get on the Bus” filminden olan bu sevinç nidası bir Office hayranıysanız Kevin’in müthiş yorumu ile hatırlayacağınız bir repliğe dönüştü.

My name is kevin yeah!
That is my name yeah!
They call me kevin yeah!
Cuz thats my name? Roll call!

We Belong Together – Mariah Carey

Kelly’nin Ryan’a olan sevgisi tartışılmaz. Nasıl bir araya geldiklerine dair Kelly’nin şarkı söylemesi de anormal değil. Fakat Ryan’ın, Kelly’nin şarkısına verdiği tepki aralarındaki o tuhaf ilişkiyi bize tekrar hatırlatıyor.

Gonna Make You Sweat (Everybody Dance Now)

Michael “Cafe Disco” nun tadını çıkarmaya çalıştığı zaman arkadaşlarını kendisiyle takılmaya davet etmek için havalandırma deliklerinden karşı konulamaz bu şarkıyı çalıyordu.

Motörhead’e kafa sallamak?

“Tedarikçi ilişkileri temsilcim, Meredith Palmer, Motorhead’e nasıl düzgün bir şekilde kafa sallayacağını bilen tanıdığım tek kişi.”  – Dwight Schrute

Nobody But Me – The Human Beinz

Office’in en iyi açılış sahnesine girebilecek bu destansı anı kim unutabilir ki? Dunder Mifflin çalışanları The Human Beinz’in “Nobody but Me” şarkısını iki dakikalık komik bir dudak senkronizasyonu ile eğlenceli bir dansla sunar, bize de ağzı açık bir şekilde izlemek düşer.

Seasons of Love

“Seasons of Love” şarkısından oluşturulan yeni sözlerle çalışanlarının veda şarkısı söylemesi Michael’ı şımartır ve duygusal bir atmosfer oluşturur.

“Nine million, nine hundred eighty-six thousand minutes. That’s how many minutes that you’ve worked here.
Nine million, nine hundred eighty-six thousand minutes. That’s like watching Die Hard eighty thousand times.”

Lazy Scranton

Michael’ın oryantasyon videosu için oluşturulan Lonely Island’dan Lazy Sunday’in* parodisi olan bu akılda kalıcı rap parçaya listemizde yer vermesek olmazdı. Şarkı, yeni transfer edilen çalışanlar için oryantasyon videosu olarak kullanılmıştı.

“Scranton
What?
The Electric City
Scranton
What?
The Electric City”

Physical – Olivia Newton John

Etik sunumu, Michael’in sevgilisi Holly Flax ile Physical şarkısının küçük bir yorumunu yapmasıyla başlar. Sunum  YouTube’u keşfettiğinde beş gün boyunca çalışmadığını itiraf eden Michael, iş bilgisayarına korsan müzik indirdiğini söyleyen Kelly gibi komik itirafları doğurur.

Hey Mr. Scott Whatcha Gonna Do

Michael bazı boş vaatler vermişti ama bu en cömert olanıydı. Burs vereceğini vaat ettiği öğrencilerin Michael için yaptığı bu rap şarkısı utanç verici ama komik olmasından dolayı acı tatlı bir sahne yaratıyor.

“Hey Mr. Scott,
What you gonna do,
What you gonna do make our dreams come true.”

Forever – Chris Brown

Ekibimizin Jim ve Pam’in düğününde Youtube’da gördükleri bir dans videosunu yeniden canlandırması Chris Brown’un Forever şarkısını gözümüzde bambaşka bir boyuta taşır. “All you gotta do is watch me (watch me) look what I can do with my feet (my feet)” sözünden saniyeler sonra Dwight’ın Pam’in kuzeninin suratına tekme atması, beyaz elbise giyen Kelly Kapoor’un düğünleri gerçekten önemsemesi ve düğündekilerin eğlenceli dansıyla Office’in en özel sahnelerinden biri ortaya çıkar.

Hot Hot Hot

Michael Jamaika’ya yaptığı geziden döndüğünde hiçbir iş yapmazken bu şarkıyı yazmakla meşguldü.

 We Didn’t Start The Fire – Billy Joel

Geçici eleman Ryan’ın ofiste yangın çıkardığını öğrenen Dwight, gururla Billy Joel’in bu şarkısına atıfta bulunur.

 I Will Remember You – Sarah McLachlan

Andy hayallerinin peşinden koşmak için ofisten ayrılır ve gitmeden önce de arkadaşlarına bir veda şarkısı çalar. Ona inanmayan çalışma arkadaşları ve tabii biz, Sarah McLachlan’dan I Will Remember You şarkısını söylemesinden ister istemez etkileniriz.

Stayin Alive – Bee Gees

Dunder Mifflin’de verilen ilk yardım dersi bölümünde  Michael’in “At first I was afraid, I was petrified” ile başlayan sonra “Ah, ha, ha, ha, stayin’ alive, stayin’ alive”a geçişiyle devam eden bu sahne Stayin Alive şarkısı aracılığıyla dizinin mizahını özetler.

Bu yazıyı paylaşın:
Sonraki yazı
Underdogs: Throttle
Önceki yazı
Spotify’da Daha İleriye En İyiye!

Başlıklardan...