Underdogs: Coyote Theory

“Allah Allah, SIAPA EDM dışında da mı bir türde az tanınan sanatçılar mı biliyormuş ?” diyeceğiniz çok farklı bir grupla geri döndüm.

2011 yılında kurulup 2020 yılında parlamaya başlayan bu grupla tanışmam bir YouTube videosu ile olmuştu. Çok sevdiğim bir gitar sanatçısı olan The Doo, “This Side of Paradise” şarkısını cover yapınca çok merak edip dinlemeye başlamıştım. Böylelikle de içimde hiç olduğunu fark etmediğim bir boşluk doldu.

Aslında Tiktok furyası ile gelişen akım sayesinde duymuş da olabileceğiniz bu grubu özel kılan, şarkılarında birazcık Jazz, biraz Pop ve biraz da UK Garage elementleri taşıması. Zaten vokallere, müzisyenliklerine denilecek söz yok, her şey ortada. Çok iyi işler başardıkları kesin. Söz yazarlığında da gerçekten içlerinden geleni söyleyen bu Floridalı grubun sizi de etkileyeceğinden eminim. Eğer böyle birtakım hafif sakin ama içinde Muse da barındırsın istiyorsanız bu grup tam size göre çünkü Türkiye’de hatta Dünya’da böyle kozmik ve değişik gruplar bulmak çok zor ve gittikçe de türleri tükeniyor.

Şarkı önerisi olarak da tabi ki This Side of Paradise en başta geliyor ama onun dışında da Taking Over the World ve Vibe şarkıları sizi oldukça memnun edecektir.

Daha fazla şarkısı için: Coyote Theory | Spotify

Daha fazla Underdogs için Radyo Hacettepe’ye uğramayı unutmayın.

Bu yazıyı paylaşın:
Sonraki yazı
Bizi Giderek Heyecanlandıran Bir İsim; Dilan Balkay
Önceki yazı
“The Last Duel” İncelemesi! (Spoilersız)

Başlıklardan...