11 Ağustos’ta Vizyona Girecek Filmler

Her hafta vizyona girecek filmleri takip ettiğimiz köşemize yine, yeni ve yeniden hoş geldiniz efendimJ Yaz ayının yavaş yavaş sonlanıyor olması sinemaya da yansımış durumda. Geçtiğimiz haftalara göre film çeşitliliği açısından yüz güldüren bu haftanın filmleri nelermiş hadi gelin birlikte göz atalım.

İlk filmimiz komedi, fantastik, aile ve macera alanlarında izleyicisi ile buluşmayı bekleyen ‘’Perili Köşk’’ filmi. Justin Simien’in yönetmenliğini yaptığı filmin oyuncu kadrosunda Lakeith Stanfield, Tiffany Haddish ve Owen Wilson yer alıyor. Filmde yeni bir eve taşınan anne ve oğulun beklenmedik durumlar ile karşılaşması anlatılıyor. Hayaletlerin meskeni haline gelmiş ev için annenin davetsiz misafirleri kovmak adına tur rehberi, medyum, rahip ve tarihçiden yardım istemesi sonrası yaşanılanlar aktarılıyor.

Diğer filmimiz yerli yapımın olmazsa olmaz korku gerilim filmlerinden ‘’Oda’’ filmi. Bülent Orçin’in yönetmenliğini yaptığı filmde sevgilisin evinde gizemli bir şeyler olduğunu fark eden Oğuz’un karşılaştığı beklenmedik durumlar anlatılıyor. Filmin oyuncu kadrosunda ise Ceren Gülşah Elmalı, Aykut Yavuz ve Mustafa Zeren yer alıyor.

Bir başka yerli yapım korku filmimiz ise ‘’’Ehl-i Cin: İntikam’’ filmi. Oyuncu kadrosunda Beyza Nur Önispir, Kerem Can Karaoğlu ve Merve Erçel’in yer aldığı filmde uyarılara rağmen tatile çıkan ve tatil yapacakları bölgede doğaüstü güçlerin var olması sonucu beklenmedik olaylarla karşılaşan bir grup gencin başına gelenler anlatılıyor.

 

Korku film türünde yerli yapım dışında karşımıza çıkan diğer film ‘’Sessiz Kabus’’ filmi. Alessandro Antonaci, Daniel Lascar ve Stefano Mandalà’nın yönetmenliğini yaptığı filmin oyuncu kadrosunda Lucia Caporaso, Chiara Casolari ve Micol Damilano yer alıyor. Filmde ise ailesini korumak ve hayatta kalmak için bir sırrı ortaya çıkarmak zorunda kalan bir kadının hikâyesi anlatılıyor.

 

Animasyon kuşağına baktığımızda ise hem macera hem de komedi alanında izleyicisi ile buluşmayı bekleyen ‘’Yumurtalar Firarda: Afrika Macerası’’ filmi karşımıza çıkıyor. Gabriel Riva Palacio ve Rodolfo Riva Palacio yönetmenliğini yaptığı film, horoz Toto ve tavuk Di’nin çocuklarını kurtarmak için başlarına gelen çeşitli maceraları konu ediniyor.

Bu haftanın diğer animasyon filmi ise ‘’Bıcırıklar: Yeni Yuvamız’’ Ali Samadi Ahadi ve Markus Dietrich’in yönetmenliğini yaptığı; Uwe Ochsenknecht, Christine Urspruch ve André Jung’un oyuncu kadrosunda yer aldığı filmde Bıcırıkların başlarına gelenler anlatılıyor. Küçük ve canlı goblinler olan Bıcırıklar bir şeyleri dürtmeyi ve onlarla şakalar yapmayı severler. Dışarıdaki dünyanın tehlikesine karşı hayatta kalmak için birlikte hareket etmeyi öğrenme süreci filmde anlatılıyor.

Yerli yapım komedi film türünde bu hafta karşımıza çıkan ‘’Borcumuz Borç’’ filminin yönetmenliğini Abbas Karaketin yaparken oyuncu kadrosunda Can Suoruç, Metin Keçeci ve Selahattin Taşdöğen yer alıyor. Filmde üniversiteden mezun olduktan sonra kafe açmak isteyen ancak parası olmadığı için tefeciden borç alan Murat’ın sonrasında başına gelenler anlatılıyor.

Bu haftanın Başka Sinema adı altında vizyona girecek olan filmleri arasında ‘’Oyun Vakti’’ yer alıyor. Jacques Tati’nin yönetmenliğini yaptığı ve diğer filmlerinde olduğu gibi Oyun Vakti filminde de karakterlerin farklı ve bohem detayları yer alıyor. Yıllar süren prodüksiyon sonrası çekilen filmde Monsier Hulot’un başına gelenler anlatılıyor. Amerikalı bir memur ile görüşmek için Paris’te teknolojinin yansıtıldığı modern mimariler arasında hiç beklemediği bir anda Monsier Hulot’un yarattığı kargaşa ve sonrasında olanlar filmde yer alıyor.

 

Başka Sinema adı altında bu hafta izleyici ile buluşacak diğer bir film ise ‘’Amcam’’ filmi. Jacques Tati’nin Oyun Vakti dışında yönetmenliğini yaptığı bu filmde dışarıdan her şeyin mükemmel göründüğü bir Arpel çiftinin yaşamına odaklanıyor. Küçük Arpel’in Hulot ile karşılaşması ve sonrasında yaşananlar filmin konunu oluşturuyor. Filmin oyuncu kadrosunda ise Jacques Tati, Jean-Pierre Zola ve Adrienne Servantie yer alıyor.

Başka Sinema’nın son filmi yine Jacques Tati’nin yönetmenlğini yaptığı ve diğer filmlerde ismi geçen Hulot karakterinin tatilde başına gelenler anlatılıyor. Oyuncu kadrosunda Jacques Tati, Nathalie Pascaud ve Micheline Rolla’nın yer aldığı Bay Hulot’un Tatili filminde tekdüzeleşmiş bir tatili bozmak için gönderilen Hulot’un yaşadığı çeşitli serüvenler yer alıyor.

 

Sinefiller için Jacques Tati’nin filmleri ile dolu olan bu haftada benim favorim Oyun Vakti. Herkesin favorisi değişkenlik gösterir ancak değişmeyen bir nokta olarak biz haftaya yeniden buluşalım <3

Bu yazıyı paylaşın:
Sonraki yazı
Harbiye Açık Hava Tiyatrosu ve O’nun Konserleri
Önceki yazı
”Hayvan” gibi iyi dizi: BEEF

Başlıklardan...