18 Ağustos’ta Vizyona Girecek Filmler

18 Ağustos’ta Vizyona Girecek Filmler

Her hafta sinema ve film tutkunlarıyla yine, yeni ve yeniden buluştuğumuz köşemize hoş geldiniz ? Her hafta vizyona girecek filmleri derlediğimiz yazımıza bu hafta büyük bir heyecanla giriş yapıyorum. Çünkü uzun zamandır beklediğim favori filmime kavuşuyorum sonunda ? Bu haftanın vizyona girecek filmler listesine ben hazırım, eğer siz de hazırsanız hemen başlayalım.

Bu haftanın ilk filmi aksiyon, fantastik ve macera türünde izleyicisi ile buluşmayı bekleyen Blue Beetle filmi. Angel Manuel Soto’nun yönetmenliğini yaptığı filmin oyuncu kadrosunda Xolo Maridueña, Bruna Marquezine ve Susan Sarandon yer alıyor. Örümcek Adam filmine benzer bu filmde Meksikalı genç Jamie Reyes’in sokakta bulduğu böceği incelemek için eve götürürken böceğin canlanması ve Jamie’nin omurgasına yerleşmesi sonucu gelişen olaylar anlatılıyor. Süper kahraman listemize belki bir kahraman daha eklenir ne dersiniz?

Her haftanın olmazsa olmazları arasında yer alan yerli yapım korku filmi kategorisinde bu hafta Havas İlm-i Cin filmi yer alıyor. Hasan Gökalp’in yönetmenliğini yaptığı filmde Mardin’in Nusaybin ilçesinde yaşanmış gerçek bir musallat vakası anlatılıyor. Filmin oyuncu kadrosunda ise Fırat Kahraman, Elif Çapkın ve Selçuk Kılıç yer alıyor.

Bu haftanın diğer yerli yapım korku filmi de İfrit-i Musallat. Raziye Sultan’ın yönetmenliğini yaptığı filmin oyuncu kadrosunda Emre Çelik, Alara Kuru ve Taylan Tekci yer alıyor. Filmde bir adamın oteline gelen konuklarına yaşamlarını kabusa çevirmesi anlatılıyor.

Korku film türünden hemen gerilim film türüne geçecek olursak karşımıza Bataklık filmi çıkıyor. Yönetmenliğini Andres Beltran’ın yaptığı filmin oyuncu kadrosunda Carolina Gaitán, Allan Hawco ve Sebastian Eslava yer alıyor. Filmde evliliğinde sorun yaşayan Amerikalı çiftin Kolombiya’ya konferansa gitmelerinin ardından bataklığa hapsolmaları ve kurtulmaya çalışmaları anlatılıyor.

Aksiyon ve gerilim türünde bu hafta karşımıza Suikastçılar filmi çıkıyor. Tom DeNucci’nin yönetmenliğini yaptığı filmde Lucas Till, Ruby Rose ve Don Johnson oyuncu kadrosu olarak karşımıza çıkıyor. Filmde çaylak suikastçi olan Sam Alexander’ın, The Collective adını verdikleri ekibe sonradan katılması ve tehlikeli bir insan kaçakçılığı çetesinin peşine düşmelerinin ardından yaşadıkları macera anlatılıyor.

Animasyon türünde bu hafta vizyona giren filmler arasında Büyülü Kahramanlar: Büyük Macera yer alıyor. Yönetmenliğini Andrey Kolpin’in yaptığı filmde insanlar ve peri masalı halkının Mucizeler Krallığı’nda mutlu bir şekilde yaşarken Kaşi adındaki cesur savaşcının intikam mücadelesi anlatılıyor.

Bu haftanın başka animasyon, aile ve komedi türündeki filmi ise Kahraman Yarışçılar. Ross Venokur’un yönetmenliğini yaptığı filmin oyuncu kadrosunda Jimmy O. Yang, J.K. Simmons ve Chloe Bennet yer alıyor. Filmde Zhi’nin yarışlara katılması ve hayallerini gerçekleştirme mücadelesi anlatılıyor.

Aile ve komedi türünde ise Fatih Yıldırım’ın yönetmenliğini yaptığı Kaçak Avcılar filmi karşımıza çıkıyor. Emir Erol, Nisa Duru Yazan ve Altuğ Seçkiner’in oyuncu kadrosunda yer alığı filmde ormanda kaçak avlanan avcılar ile onların kabusu haline gelen çocukların maceraları anlatılıyor.

Haftanın dram filmi türünde ise Bırak Artık Şu Yalanlarını filmi karşımıza çıkıyor. Olivier Peyon’un yönetmenliğini yaptığı filmde bir yazarın hikayesi anlatılıyor. Memleketine geri dönen yazarın hayatını değiştirecek bir karşılaşma yaşaması ve ardından gelişen olaylar konu ediniliyor. Filmin oyuncu kadrosunda ise Guillaume De Tonquédec, Victor Belmondo ve Guilaine Londez yer alıyor.

Şimdi sona doğru yaklaşırken favori filmlerimden biri olan Suna’ya göz atalım hemen. Çiğdem Sezgin’in yönetmenliğini yaptığı dram türündeki Suna filminin oyuncu kadrosunda Nurcan Eren, Tarık Papuççuoğlu ve Fırat Tanış yer alıyor. Ellili yaşlarındaki Suna geçimini hasta bakıcılık ve temizlikçilik yaparak kazanmaktadır. Suna ataerkil bir dünyada dilediği gibi yaşamaya çalışan ve hiçbir yere ait olamayan bir kadındır. Bazen akrabalarının bazen de arkadaşlarının yanında kalan Suna, Veysel ile imam nikahı ile evlenir. İstanbul’dan ayrılıp Veysel ile ıssız bir köyde yaşamaya başlayan Suna’nın yaşadıkları ve duygusal süreçler anlatılıyor.

Suna filmi dışında beklerken hasretle gözlerimin yollarda kaldığı biricik favori filmim Carmen bu hafta vizyona giriyor. Dram ve romantik film kategorisinde izleyicisi ile buluşmayı bekleyen filmin yönetmenliğini Benjamin Millepied yapıyor. Filmin oyuncu kadrosunda ise Paul Mescal, Melissa Barrera ve Rossy de Palma yer alıyor. Annesinin öldürülmesinin ardından Meksika çölündeki evinden kaçmak zorunda kalan Carmen’in hikayesi filmde anlatılıyor. Carmen genç ve bağımsız bir kadındır. Yasadışı sınır geçişinden sağ kurtulan ancak sınır muhafızlarından kaçmak zorundayken Aidan ile aşkı bulan Carmen’in yaşadıkları filme konu edinilmiş.

Her haftanın olmazsa olmazı olan vizyona girecek filmlerinden favori filmim Carmen ve Suna ? haftaya yine, yeni ve yeniden görüşmek üzere; sağlıkla ve filmle kalın a dostlar!!

Bu yazıyı paylaşın:
Sonraki yazı
Bu yazıda hiç eleştiri yok: Weightlifting Fairy Kim Bok Joo
Önceki yazı
Harbiye Açık Hava Tiyatrosu ve O’nun Konserleri

Başlıklardan...