Nasıl Sinefil Olunmaz?

Sinefil kişi hayatın gerçeklerini filmler aracılığıyla algılar ve yorumlar. Bir sinefil için filmler, hayatın büyük resmine dışarıdan bir bakış fırsatıdır. Sinefilin temel gıdası filmlerdir, film izlemeyi yemek yemeye tercih edebilir. Film izlemekten asla sıkılmaz ya da yorulmaz.

Gelelim Twitter’a… Karantinadan başka gündemimizin olmadığı şu günlerde doğal olarak dizi ve film önerileri havada uçuşuyor. Normal bir şekilde öneri veren insanlara diyecek bir şey yok. Fakat bazıları da var ki filmi izlemeden önce önüne koca bir külliyat sunuyor. “Abi bunu izlemeden önce Star Wars, Kolpaçino, Pulp Fiction, Ayla ve Müslüm aynı zamanda da  Climax ve Ölümlü Dünya’yı  izlemediysen anlamazsın yalnız göndermeleri…” Öte yandan yönetmene aşırı hayranlık beslediği için filmdeki alakalı alakasız her şeyin altında bir anlam arayanlar…

Twitter’da bir kullanıcı bu durumu çok güzel özetlemiş. Arkasından da takipçilerinin verdiği örneklerle  “Anlamazsın abi!” tiplemelerini gözünüzde canlandırabileceksiniz.

İyi bir insan olursanız ve dikkatli bakarsanız bir sinefil ile “Anlamazsın abi!” diye dolaşanları kolayca ayırt edebilirsiniz.

1. Buna açıklama bulamadım çok iyi tweet (random atamadığım için biraz ağladım)

2. “Hepsi metafor abi…”

3. “Ben ekşideki bütün entrylerini okudum bi kere o filmin TAMAM MI?!”

4. “Sen anlamamışsındır şimdi bak dinle”

5. Dizi önerisi terörü…

6. Ve kaçınılmaz son.

Bu yazıyı paylaşın:
Sonraki yazı
Karantinada Vakit Geçirmek
Önceki yazı
San Sebastian Cheesecake

Başlıklardan...