South Park “The Pandemic”

South Park henüz ben dünyada yokken 1997’de başlayan yolculuğuna benden aktif bir şekilde devam ediyor. Şu ana kadar 23 sezonda tamı tamına 307 bölüm yayınlayan dizi,  her dönemin ruhuna uygun konuları seçerek bunları kara mizahla bütünleştiriyor. Korona virüs salgınına uygun olarak da ekipten özel bölüm haberi geldi. Dizinin yaratıcıları Trey Parker ve Matt Stone’un ellerinden çıkan yeni bölüm “The Pandemic Special” ismini taşıyor.

Bu bir saatlik bölüm, içinde bulunduğumuz bu sürecin neredeyse her yönüyle dalga geçmeyi başararak son yedi yılın en iyi derecelendirmesine ulaşıp kendi rekorunu kırdı. Comedy Central’ın yaptığı açıklamaya göre dizi ayrıca 2020’de kablolu yayında en yüksek puan alan televizyon yayını olarak gösterildi. Her olaya absürt mizahla yaklaşmasına gerçekten bayıldığım dizi bu süreç boyunca gündeme gelen hemen her şeyi tek tek kendi tarzıyla işlemiş.

South Park’ın yeni bölümünün sinopsisi şu şekilde:

“Devam eden pandemi South Park sakinlerine zorluklar yaşatmaya devam ederken Randy Covid-19 salgınındaki rolünü kabul eder. Çocuklar mutlu bir şekilde okula döner ancak hiçbir şey eskiden bildikleri normal değildir; ne öğretmenleri ne evleri ne de Eric Cartman.”

Bu yazıyı paylaşın:
Sonraki yazı
Spotify’ın Yeni Özelliği ”Listen Alike”
Önceki yazı
Underdogs: Alison Wonderland

Başlıklardan...