Spotify’da Olmayan En Güzel Şarkılar!

Spotify, milyonlarca şarkıyı bünyesinde bulundurmasıyla en popüler müzik dinleme uygulaması olsa da bazen onun da gözden kaçırdığı şarkılar oluyor. Ya da gözden kaçırdığı demeyelim de, telif vs. sorunları sebebiyle bazı şarkıları uygulamada bulamıyoruz. Bu yazımda sizler için Spotify’da olmayan 6 güzel şarkıyı derledim.

5- Usher – More

Yılların emektar R&B yıldızı Usher’ın basketbol sevgisinin dışavurumu olan bu enerjik şarkının orijinal versiyonu Spotify’da yok. Dilerseniz birkaç farklı remixine ise ulaşabilirsiniz.

4- Frank Ocean – There Will Be Tears

ABD’li sanatçı Frank Ocean’ın “Nostalgia, Ultra” albümünün Novacane ve Swim Good hariç hiçbir şarkısı Spotify’da bulunmuyor. Haliyle albümdeki favorilerimden There Will Be Tears da. Bu şarkı ve albümün kendisi, Ocean’ın ne denli ‘underrated’ bir sanatçı olduğunu kanıtlar nitelikte.

3- Chromeo – Don’t Turn The Lights On

Listedeki favori şarkım desem yalan olmaz. 2010 yılında çıkmasına rağmen 80’li yılların synthwave şarkılarını anımsatıyor ve insanda gece vakti uzun yola çıkma isteği uyandırıyor. Tam anlamıyla bir modern zaman klasiği. Usher’da olduğu gibi remixleri mevcut ama hiçbiri orijinal versiyonun yerini tutamaz.

2- Linkin Park – Blackbirds

Beni tanıyanlar Linkin Park’ın kalbimde ne denli özel bir yeri olduğunu bilir. Bu “hayalet” şarkıdan haberdar olmamı da bu hayranlığıma borçluyum. Sadece 2010 tarihli “A Thousand Suns” albümünün iTunes delüks edisyonunda yer alan Blackbirds, bilinmeyen ama kaliteli ve dinlendirici bir Linkin Park eseri.

1- Travis Scott – Drugs You Should Try It

Houston’lu rapçi Travis Scott’ın “Days Before Rodeo” albümü Spotify’da olmadığından dolayı, bu güzel şarkısı da yok. Ancak buna rağmen Scott’ın en bilinen ve sevilen şarkılarından biri olduğunu hatırlatmak gerek. Bir de Spotify’da olsa ne olurdu, siz düşünün.

BONUS: Daft Punk – Horizon

Daft Punk, aynı Linkin Park gibi müziğe dair en sevdiğim isimlerin başında geliyor. Hatta dağıldıklarını açıklamalarından sonra duygu yüklü bir yazı kaleme almıştım (http://radyo.hacettepe.edu.tr/bir-devrin-sonu/). Sadece 2013 tarihli Random Access Memories albümlerinin Japonya edisyonunda bulunan Horizon, sizi ilk saniyesinden itibaren Daft Punk aurasının içine alıyor ve bittikten sonra da öyle hemen bırakmıyor. Japon dostlarımızın ayrıcalığı ne idi bilinmez ama böyle unutulmaz bir grubun böyle bir jest yapması eminim onları bir hayli sevindirmiştir.

Bu yazıyı paylaşın:
Sonraki yazı
“Şimdi Nerede?”: LMFAO
Önceki yazı
“Wrath of Man” İncelemesi! (Spoilersız)

Başlıklardan...