“Şimdi Nerede?”: LMFAO

Bir zamanlar popülerliğin zirvesini tatmış, bugünlerdeyse kendi mahalle berberleri dışında hatırlanmayan isimleri konuk ettiğimiz “Şimdi Nerede?”nin yeni bölümüne hoş geldiniz! Bugün sizi ergenliğinize götürecek bir grupla karşınızdayım: LMFAO!

2000’lerin sonu ve 2010’ların başında dünyayı kasıp kavuran bir ikili vardı: Redfoo ve yeğeni SkyBlu. Amca-yeğen beraber şarkıları, klipleri ve konserlerinde hem kendilerini hem de dinleyenleri dibine kadar coşturuyorlardı. Kazandıkları parayı da eğlenmeye harcadıkları için sonsuz bir parti döngüsünde takılıyorlardı. “Party Rock Anthem”, “Sorry For Party Rocking” ve “Sexy and I Know It” şarkıları hem ülkemizde hem de dünyada kısa sürede hit haline gelmişti. 2012’de dağılmalarından önceki son gösterilerinden biri olan İstanbul konserlerinde de 14 bin Türk vatandaşını doyasıya eğlendirmişlerdi. Nedendir bilinmez ama neticede ikili ayrı yollara gitmeyi tercih etti. Dışarıdan herkesin özendiği bir amca-yeğen ilişkisi de olsa olayların iç yüzünü bilemeyiz. “Akrabalar arasındaki sevgi samimiyetsizdir.” der Dostoyevski. Belki de haklıdır. Ayrıldıktan sonra Redfoo solo kariyerine devam etse ve başlarda dişe dokunur hit şarkılar çıkarsa da şu sıralar eski görkemli günlerinden uzakta. Belki de geceleri nemli gözlerle SkyBlu’ya “Dön artık yeğenim bitsin bu özlem. / Amcan Redfoo” diye mektup yazıyordur kim bilir?

İcra ettikleri sanat ne kadar kaliteliydi tartışılır ancak şu bir gerçek ki dünya müziğinden ve ergenliğimizden bir LMFAO geçti. Şu an neredeler ve ne yapıyorlar bilemeyiz ama eminim ki çılgınca eğlenmeye devam ediyorlar!

Bu yazıyı paylaşın:
Sonraki yazı
Underdogs: Stonebank
Önceki yazı
Spotify’da Olmayan En Güzel Şarkılar!

Başlıklardan...