Underdogs: Stonebank

Yazın ortalarına gelmişken biraz Chill EDM yapanlardan uzaklaştırıp daha hızlı ve ortam coşturmayı seven İngiliz bir prodüktör ile sizleri tanıştırmaya geldim bu sefer.

Monstercat’in bu güzide sanatçısı muhtemelen aralarında en yeteneklilerinden ve yaşına rağmen en tecrübelilerinden. Özellikle “Monster Uncaged” serisinin parlamasına neden olan ve insanların “Hardcore Techno”ya sempatisinin artmasını da sağlayan isim Stonebank’den başkası değil tabi ki.

Teknik açılardan bakarsak kullandığı kickler ve basslar piyasanın en üst seviyesinde. Bunu kendi ürettiği synth’ler ile harmanladığı zaman ana akım dinleyiciye daha çok hitap edebilen harika şarkılara imza atıyor. Bunu başarması kolay olmamış tabi. 2014’ten beri buralara yolu kazıyarak gelmiş, birçok zorlu ve yoğun projeler ile bunu yapmış. Monstercat içinde de 4 defa (2015, 2016, 2018, 2019) yılda en çok bir numaraya ulaşan şarkı ödülünü kazanmış. Bunu Marshmello ve Unlike Pluto gibi sanatçıların kazanamadığını düşünürsek çok önemli bir başarı.

Kendisinin asıl parladığı tür ise sanılanın aksine sadece “Hardcore Techno” değil. Buna ek olarak “Future House”, “Trance”, “Dubstep” gibi birçok türün de ustası. Ayrıca bunu kanıtlayacak şekilde resmi “Masterclass” dersleri verdiğini de unutmamak gerek.

Önerdiğim şarkılara geçmeden önce bu sanatçıyı bulma hikayem de aynı Throttle gibi, Rocket League oyunu sağ olsun beni EDM konusunda yepyeni sanatçılarla her gün beni tanıştırıyor olması.

Kendisinin en çok dinlenen üç şarkısı olan Stronger, Ripped To Pieces ve Be Alright benim de önerimdir. Hızlı EDM sevenlerin pişman olmayacağına eminim. Ayrıca kendisini de bir gün Defqon1 ve Ultra gibi festivallerde görmek en büyük arzumdur onun için.

Daha fazla şarkısı için: Stonebank | Spotify

Daha fazla güzel şarkı ve EDM için ise Radyo Hacettepe‘den ayrılmayın.

Bu yazıyı paylaşın:
Sonraki yazı
Taşları Yuvarlayan Adam: Erkin Koray
Önceki yazı
“Şimdi Nerede?”: LMFAO

Başlıklardan...