Sylvester Stallone Belgeseli “40 Years of Rocky”

1976 yılında başlayan, sinema tarihinin en özel serilerinden biri olan Rocky’nin perde arkası yolculuğunun anlatıldığı belgesel film 9 Haziran’da Apple TV ve Amazon üzerinden yayınlanacak. Yönetmenliğini ve yapımcılığını Derek Wayne Johnson’ın üstlendiği belgesel, 40. yılını kutlayan filmin çekim sürecini ve kamera arkasını ayrıntılarıyla anlatacak. Belgeselin en can alıcı kısmı ise Rocky karakterine hayat veren Sylvester Stallone’un bizzat belgeseli seslendiriyor olması.

Projeyle ilgili konuşan Johnson, “Bu belgesel Rocky hayranları ve sıradan izleyiciler için altın değerinde. Ortaya çıkardığımız işten gurur duyuyoruz. Seyirciler yönetmen John Avildsen’in ev filmleri, prova çekimleri ve filmin yapımından perde arkası çekimleriyle daha önce hiç görmedikleri yeni hikayeler ve yeni görüntülere kavuşacaklar.” açıklamasını yaptı.

Şu an 73 yaşında olan Sylvester Stallone “Rocky”nin senaryosunu kaleme aldığında henüz hiç kimse tarafından tanınmıyordu. Düşük bir bütçeye sahip olan film, John Avildsen tarafından yönetilmiş ve en iyi film dahil 3 Oscar almıştı. Rocky efsanesi 7 devam filmiyle sürdürüldü, en son ise Michael Jordan’ın rol aldığı “Creed II”da Rocky’i izlemiştik.

Kategori: Haberler
Etiketler: , , ,
Bu yazıyı paylaşın:
Sonraki yazı
Dövmenin Anlamı Ne?
Önceki yazı
Kygo’dan Yeni Albüm!

Başlıklardan...