Kygo’dan Yeni Albüm!

Norveçli elektronik müzik sanatçısı Kyrre Gørvell-Dahll veya bildiğimiz ismiyle Kygo, üçüncü stüdyo albümü “Golden Hour”u yayınladı.

Çok sevdiğim sanatçılardan biri olan Kygo’yu kariyerinin ilk yıllarından beri hayranlıkla takip ediyorum. İlk albümü olan “Cloud Nine”ı dinlediğimde tropical house türünün en iyi örneği olduğunu düşünmüştüm ve hâlâ da aynı fikirdeyim. Fakat “Golden Hour” ile ilgili karışık duygularım var. Albümün öncelikli sorunu gereksiz fazla şarkı içermesi. Bu durum seçicilik ve kaliteden uzaklaşılmasına ve ortaya birbirine benzer şarkıların çıkmasına sebep olmuş. Öyle ki 18 parçanın içerisinde zorlama gibi duran ve “olmasaydı da olurmuş” dediğim çokça şarkı var ve bu da akıcılığı olumsuz yönde etkilemiş.

Ancak bütün bunlara rağmen güzel detaylar da var. Steve Winwood’un unutulmaz “Higher Love” şarkısının daha önce yayınlanmayan Whitney Houston cover’ı, harika bir Kygo düzenlemesiyle karşımıza çıkıyor. Ayrıca OneRepublic, Sandro Cavazza, Zara Larsson ve Tyga gibi isimlerle düet içeren şarkılar da mevcut. Benim favorilerim “Lose Somebody”, “I’ll Wait”, ve “Hurting” oldu. Bu şarkılarda özlediğim “Cloud Nine” tınılarını nispeten hissettim.

Özetlemek gerekirse “Golden Hour”, dinlemesi keyifli şarkılar içeren fakat Kygo’nun alıştığımız standardından epey uzak bir albüm olmuş. Umarım yakın zamanda onu “o” yapan tarzına geri döner.

Kategori: Haberler
Etiketler: , , ,
Bu yazıyı paylaşın:
Sonraki yazı
Sylvester Stallone Belgeseli “40 Years of Rocky”
Önceki yazı
Underdogs: EDEN

Başlıklardan...