Underdogs: Fallen Roses

EDM türünde yaptığım dünya turu Latin Amerika ülkeleri ile devam ediyor. Bu sefer çok hareketli DJlere yönelmek yerine daha “akşamcı” ve sakin prodüktörleri tercih ettim. (Akşamcı derken yanlış anlamayın, akşam elinize kahve veya çay alıp yukarıdan güzelim Ankara’nın ışıklarını izlemekten bahsediyordum.) Meksikalı Donovan Ferra ile Şilili (yazarken bile zorlandım) Ruben Reinoso’nun birlikte oluşturduğu bu grup ağırlıklı Lo-Fi ile Tropical House türlerinde yoğunlaşmışlar. Özellikle Lo-Fi türüne getirdiği yenilikler bu tarzda öncü olmalarını sağlıyor. Bunu da herhalde Chilled Cow’da çıkan canlı radyolara borçlu olabilirler. Lo-Fi yazıp YouTube’da aratırsanız ne demek istediğimi anlayacaksınız. Yavaş parçaları ne kadar iyiyse hareketli parçaları da bir o kadar iyi. Bu konuda “I Just Died In Your Arms Tonight” çok güzel ve kaliteli bir örnek. Yavaş parçalarında da “Crush” ile “Sorry” gibi sakin, kısa ve öz olan parçaları da meraklısına özel tavsiyemdir.  Belki gün gelir Lo-Fi Türkiye’de daha çok dinlenir. Önceki yazılarımda ne demiştim ben; “Daha çok tarz, daha çok kalite ve daha farklı fikirler.” Kariyerlerinin daha çok başında olan bu ikiliyi daha çok görmek istediğimi belirterek yazıyı kapatıyorum.

Bu arada Sorry ile XXXTentacion’un Jocelyn Flores şarkısı aynı sample’a sahip o yüzden kulak aşinalığınız olacağından onu daha çok dinlemek isteyebilirsiniz.

Fallen Roses’ı daha çok dinlemek isterseniz Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri akşam 9’da Lo-Fi listemizi dinleyebilirsiniz!

 

Sanatçı Sayfası: Fallen Roses | Spotify

 

Bu yazıyı paylaşın:
Sonraki yazı
Aynı Şarkı, Farklı Hissiyat
Önceki yazı
Clickbait Nedir?

Başlıklardan...