Yeniden Cuma!

Cuma, son iş günü ve hafta sonu tatilinin resmi başlangıcı olmasıyla hepimizin iple çektiği bir gün. Pandemi süreci bu durumu biraz buruklaştırsa da, cumanın popülerliğini yitirdiği söylenemez. Bu yazımda size 30 yıllık bir şarkının ilginç serüvenini anlatacağım.

Nightcrawlers 90’larda kurulan bir İskoç house müzik grubu. En bilinen şarkıları ise şüphesiz “Push The Feeling On.”

Pitbull’un 2009 yılındaki hiti “Hotel Room Service”de sample olarak kullandığı ve F1 pilotu Lando Norris’in ısınma turlarında mırıldandığı bu şarkı keyifli ve coşkulu bir melodiye sahip. Ancak bugün (yayınlanmasından onlarca yıl sonra) hiç olmadığı kadar popüler olmasının bir sebebi var. Her şey Mufasa isimli bir adam ve arkadaşının çektiği videonun viral hale gelmesiyle başladı. Arkada çalan Push The Feeling On eşliğinde cuma gününün gelişini kutlayan bu pozitif adamlar, izleyen herkese yaşam enerjisi aşıladı.

İngiliz DJ Riton ise, bu iki versiyonu düzenledi ve ortaya bu yeni şarkı çıktı. (Mufasa’nın ismine yer vermesiyle de kalbimizi kazandı.)

Sıkıntılı günler yaşadığımız bu süreçte küçük şeylerden mutlu olmak belki de yapabileceğimiz en iyi şey olsa gerek. Her şeyin yoluna girdiği “pandemisiz cumalar”da bu şarkıyla dans edeceğimiz zamana kadar sağlıklı ve mutlu kalın!

Bu yazıyı paylaşın:
Sonraki yazı
Bir Devrin Sonu
Önceki yazı
Gündüz Oyuncu Akşam Müzisyen

Başlıklardan...