Ben playlist insanıyım

Şu dünyada en en en çok sevdiğim şeylerden biri playlist yapmak, insanların playlistlerini stalklamak ve bana playlist yapılması…<3 Bunun en büyük sebebi, bence müzik dinlemek çok kişisel bir deneyim sadece 3-4 dakikalık şarkıların seni başka evrenlere, başka hayatlara, başka öykülere götürmesi ve zaman-mekan gerçekliğinden uzaklaştırıp büyülemesi karşılaştırılamaz bir durum… Bu yüzden özellikle sevdiğim insanlara ‘’act of service’’ olarak yani sevgimi yaptıklarımla da göstererek playlist hazırlamayı çok severim. Herhangi bir playlist yaparken de çoğunlukla da tematik tercihler yaparım, dinlediğim playlistlerde de bu ruhu arıyorum.

İşte tam bu ruhu veren playlistlerden bahsedeceğim. Herkese hitap etmese de ben klasik müzik sevenlerdenim, dinlerken resmen aklımın sakinleştiğini ve anlama kabiliyetimin yükseldiğini hissedebiliyorum. Bu yüzden de özellikle başka bir şeye odaklanmam gerektiği zamanlarda arkaya klasik müzik açıyorum. Özellikle türe uzak ve önyargılı insanlarda klasik dinlemeye karşı bir isteksizlik olabiliyor. İşte tam bu noktada bunu yıkmanızı sağlayacak hali hazırda klasik müzik seven biriyseniz dinleme zevkinizi on katına çıkaracak bir öneriyle geldim: Temalı Klasik Müzik Playlistleri.

Size bir pov yani durum vererek o duruma uygun klasik besteleri içeren bu playlistler son yıllarda benim vazgeçilmezim oldu ve aramızda artık bir duygusal bağ oluştu. Bazı favorilerimi (sadece youtubedan çünkü genel estetiklerini ve görselliklerini de seviyorum) buraya bırakıyorum ve sizi de dinlemeye davet ediyorum. (ben ve benim romantik kalbimden sevgilerle)

Bu yazıyı paylaşın:
Sonraki yazı
Eurovision 2023 finali bu gece
Önceki yazı
The Post

Başlıklardan...