31. Ankara Uluslararası Film Festivali Başlıyor!

Sinemaya gitmeyi özleyenlerden biri olarak, beni mutlu eden haberlerden biri de daha önce Haziran ayında yapılması planlanan fakat COVID-19 sebebiyle ertelenen Ankara Film Festivali’nin tarihinin güncellenmesi oldu. Dünya Kitle İletişim Vakfı ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığının desteğiyle düzenlenen ve bu yıl 31’incisi gerçekleştirilecek olan Ankara Uluslararası Film Festivali 3-11 Eylül 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Film Festivalinin afişi ise Tasarım Yarışmasına başvuran 318 eser arasından Esin Güler tarafından tasarlandı. Dikkat çekici bir afiş olduğunu söylemeden geçmeyeyim.

Filmleri evde izlemenin konforu bir yana, sinemaları bu kadar özleyeceğim aklıma gelmezdi doğrusu. Belli ki Eylül ayına kadar gün sayacağız. Filmler bence Ankara’nın en keyifli sinemalarından olan Kızılay Büyülü Fener’in, en büyük üç salonunda tüm tedbirler alınarak yapılacakmış. Özel filtreler kullanılarak havayı temizleme özelliğine sahip salonlara %50 kapasitede izleyici alınacağı, ara verilmeyip salona yiyecek içecek ile girilmeyeceği ve film boyunca maske kullanılacağı festival programında belirtildi.

Sevgili Ankaralı, sıkıldıysan seni buraya alalım.

Toplam 13 ödülün verileceği yarışmada yer alan filmler şöyle:

1. Aşk, Büyü, vs. /Ümit Ünal
2. Bilmemek /Leyla Yılmaz
3. Ceviz Ağacı /Faysal Soysal
4. Kovan /Eylem Kaftan
5. Omar ve Biz /Maryna Er Gorbach, Mehmet Bahadır Er
6. Şair /Mehmet Emin Yıldırım
7. Topal Şükran’ın Maceraları /Onur Ünlü
8. Uzak Ülke /Erkan Yazıcı
9. Uzun Zaman Önce /Cihan Sağlam

Bu yazıyı paylaşın:
Sonraki yazı
Ennio Morricone’ye Veda
Önceki yazı
Palmiyeler’den Yeni Tekli: “Gün Doğdu”

Başlıklardan...