4 Ağustos’ta vizyona girecek 10 film

Film tutkunlarının takip ettiği ve her cuma yenilenen liste ile yine yeni yeniden karşınızdayım. Sinemaseverler için şimdilerde sakin bir hava var. Film festivalleri henüz başlamadı ve Cannes film festivalinden dönen filmler izleyicisi ile buluşmak için daha çok eylül ayını bekliyor. Geçen hafta bahsettiğim ve favori filmim olan ‘’La Jauria’’ yani Sürü ve Carmen filmleri Başka Sinema ismi altında gösterimlerine devam ediyor. Yeni çıkan bir film arıyorum ve sinemaya gideceğim diyorsanız; bu hafta vizyona girecek filmler listesine gelin birlikte göz atalım 🙂

İlk filmimiz Ben Wheatley’in yönetmenliğini yaptığı gerilim ve aksiyon türlerinde izleyici ile buluşan ‘’Meg 2: Çukur’’ filmi. Jason Statham, Jing Wu ve Cliff Curtis’in oyuncu kadrosunda yer aldığı film 2018 yapımı “Meg: Derinlerdeki Dehşet” filminin devamı olarak karşımıza çıkıyor. Filmde araştırma ekibinin Meg’lerle ve çevre yağmacıları ile olan mücadelesi anlatılıyor.

Diğer filmimiz ise 90 kuşağını çocukluk yıllarına götürecek olan ”Ninja Kaplumbağalar: Mutant Kargaşası” filmi. Animasyon türündeki filmin yönetmenliğini Jeff Rowe ve Kyler Spears paylaşıyor. Filmde yıllardır insanlardan uzak yaşayan kaplumbağa kardeşlerin New York’luların kalbini kazanmak için yola çıkmaları anlatılıyor. Bu süreçte mutantlarla savaşmak zorunda kalan Ninja Kaplumbağalar’ın başına gelenler merak konusu olarak izleyicisini bekliyor.

Joaquín Llamas’ın yönetmenliğini yaptığı Venüs’te Görüşürüz filmi romantik ve dram türünde vizyona giriş yapıyor. Filmde Avrupa’ya gitmek isteyen biyolojik annesini arayan 18 yaşındaki kızın hikâyesi anlatılıyor. Bu yolculuğa çıkarken vicdan azabı çeken genç ile tanışması ve kendi yolculuğuna katılması için ikna sürecini aktarıyor.

Bu haftanın merak edilen filmi olan ‘’Nefes Alma’’, Lucky McKee’nin yönetmenliğini yaptığı Stephen Lang, Marc Senter ve Patch Darragh’ın oyuncu kadrosunda yer aldığı film; aksiyon ve gerilim türünde izleyicisi ile buluşmayı bekliyor. Filmde yürüyüş yaparken ormanda kaybolan ve sonrasında yaşlı bir adamın kapısını çalan genç bir adamın hikâyesini anlatıyor. Sırlar ve gizemlerin çerçevesinde işlenen film izleyicisi ile buluşmayı bekliyor.

Bir başka film ise Rebecca Zlotowski’nin yönetmenliğini yaptığı ‘’Başkalarının Çocukları’’ filmi. Filmin oyuncu kadrosunda Virginie Efira, Roschdy Zem ve Chiara Mastroianni yer alıyor. Filmin konusuna göz attığımızda ise Rachel aşık olduğu Ali’nin kızı Leila ile yakınlaşmaya çalışması ön plana çıkıyor. Filmde üvey anne olmak ve kendi çocuğuna sahip olma isteği arasında gidip gelen kadının hikayesine odaklanılıyor.

Lanetli Miras: Yanlış Adres filmi ise yerli yapım olan bir filmdir. Omma Okan Kılıç’ın senaryosunu yazıp yönettiği filmin oyuncu kadrosunda Caner Çiftçi, Turgay Yıldız ve Ebrar Gür yer alıyor. Filmde Asiye’nin geçmişi ile yüzleşirken paranormal olaylar ile karşılaşması ve bunun için bir ekipten yardım istemesinin ardından başına gelenler anlatılıyor.

Bir başka yerli yapım korku filmi de Ekrem Düzgünoğlu’nun yönetmenliğini yaptığı Mir: Anka filmi. Simge Can, Ethem Çap ve Umut Durmaz’ın oyuncu olarak yer aldığı filmde eski bir sahaftan alınan kitap sonrası arkadaş grubunun başına gelen paranormal olaylar anlatılıyor.

Rubinin Ailesi filmi ise bu haftanın dramatik komedi türündeki filmi. Peter Mimi2nin yönetmenliğini yaptığı filmin oyuncu kadrosunda Karim Abdel Aziz, Nour ve Tara Emad yer alıyor. Kriz sonrası şehirden uzak bir yere taşınmak zorunda kalan İbrahim Al-Ruby ve karısının yaşadıkları filmde anlatılıyor. Sosyal medyanın gündemi nasıl belirlediğine de değinen film izleyicisi ile buluşmayı bekliyor.

‘’Orman Çocuğu: Güç Uyanıyor’’ animasyon filmi ise Orman Çocuğu Kaka’nın hikayesini anlatıyor. Xuhui Xing’nin yönetmenliğini yaptığı filmde dostların zorluklara karşı birlikte mücadele etmesini keyifli bir şekilde konu ediniyor.

Gözden kaçan ve bu hafta vizyona giren ‘’Gölge Ajan: İstanbul’da Ölümcül Hesaplaşma’’ filmi macera ve aksiyon türünden izleyicisi ile buluşmayı bekliyor. Ilya Kulikov ve Anya Mirohina’nın yönetmenliğini yaptığı filmin oyuncu kadrosunda Tatyana Babenkova, Iman Baysayeva ve Martin Cooke yer alıyor. Rus yapımı olan filmde, devlet sırlarına sahip ve kendisini yıllardır gizleyen Rus ajanını yakalama hikayesi anlatılıyor. Filmin isminden de anlaşılacağı gibi hikaye Moskova’dan başlayıp İstanbul’da devam ediyor.

Bu hafta yerli yapım ve animasyon filmler ağırlıkta. Bu haftanın favori filminiz nedir diye sorarsanız ‘’Nefes Alma’’ filmi derim. Sizin favoriniz ne olursa olsun biz haftaya yeniden buluşalım <3

Bu yazıyı paylaşın:
Sonraki yazı
”Hayvan” gibi iyi dizi: BEEF
Önceki yazı
Nolan’ın tarihi perspektifi: Oppenheimer

Başlıklardan...