Albüm incelemesi: Taylor Swift – Midnights

Taylor Swift yeni albümünü ‘’Meet me at midnight’’ sözleriyle açarak bizi albümü dinlemek için bir gece yarısına davet ediyor. Kendisi bu albümün temasını ‘’Seni geceleri uyutmayan şey nedir?’’ sorusundan yola çıkarak oluşturduğunu söylüyor.Zaten albümdeki on üç şarkının her biri size kendinizle baş başa kaldığınız, düşüncelerinize gömüldüğünüz belki geçmişe gidip geldiğiniz ve asla uyuyamadığınız, sanki sabah olmayacakmış gibi hissettiğiniz o gece yarılarını hatırlatıyor.

Taylor Swift yine yürekli bir şekilde özel hayatından da bahsederek bize kendi gecelerini anlatıyor. Aşk, hayal kırıklıkları, geçmişte olanlar ve geleceğe dair korkular…


Ben albümü çok beğendim biraz indie biraz alternative biraz elektro tadı aldım. Her şarkıda geceden veya geceye dair bir şeyden bahsetmesinin çok tatlı bir dokunuş olduğunu düşünüyorum. Bana biraz da bazı şarkılarında eski albümlerinden Reputation, Lover ve 1989 tadı verdi. Ayrıca bu albümde Lana Del Rey ile bir düet var!

Sanatına sanat kattığı bu kariyerinde Taylor Swift’in bir sonraki albümüne kadar sizi, düşünmekten uyuyamadığınız gece yarılarında dinlemeniz için bu şarkılarla bırakıyorum.

Kategori: Genel, Vitrin
Etiketler: , , ,
Bu yazıyı paylaşın:
Sonraki yazı
Erasmus Günlüğü: Bölüm 1
Önceki yazı
Halsey İstanbul’a geliyor!

Başlıklardan...