Ezginin Günlüğüne Cover Albümü

Günlerdir çıkmasını beklediğim albümdü buydu. 80’li yıllarda müzik yolculuğuna başlayan Ezginin Günlüğü’nün iz bırakan şarkılarından oluşan tribute albümü “40 Yıllık Şarkılar” sonunda yayınlandı.

Bir yılı aşkın bir sürede hazırlanan albümde Dolu Kadehi Ters Tut, Nilipek, Can Kazaz, Bora Duran, Can Bonomo, Canozan, Cihan Mürtezaoğlu, Dilhan Şeşen, Eda Baba, Fikri Karayel, Gripin, Harun Tekin, Karsu, Melek Mosso, Melike Şahin, Ömer Yener, Pinhani, Zeynep Bastık, Sedef Sebüktekin ve Rubato yer alıyor.

Bu kulaklar her ne kadar Hüsnü Arkan’ı arasa da albüm konsept olarak güzel. Albümdeki en iyi düzenlemeye sahip şarkının Cihan Mürtezaoğlu’nun “Martı” yorumu olduğunu düşünüyorum. Lakin bazı şarkıların düzenlemelerinin zorlama olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Yeni bir yorum katmak uğruna Zeynep Bastık’ın coverladığı “Eksik Bir Şey” ve Ömer Yener’in yorumladığı “Zerdaliler”i beğenemedim, belki de en bilinen şarkılara yazık edilmiş.

Can Kazaz’ın söylediği “Gemi” albümdeki en beğendiğim yorum. Zaten bu, en sevdiğim Ezginin Günlüğü şarkılarından biri. Bence büyülü bir şarkı. Nilipek’in yorumuyla “Papatya” ve Melike Şahin’in söylediği “Aşk Bitti” de gayet hoş olmuş.

29 Mayıs itibariyle albümün tamamı dijital platformlarda yerini aldı. Albümün tamamını ise aşağıdaki linkten dinleyebilirsiniz.

 

https://open.spotify.com/album/0BGtRtCvXfDSp7krZYnovQ

 

Bu yazıyı paylaşın:
Sonraki yazı
Dünya Müziğinde Bir İkon: Ahmet Ertegün
Önceki yazı
Yeniden Uyanış; Rönesans

Başlıklardan...