İnternet ve Ötesi

Twitter’ı yalnızca eğlence amaçlı kullanmayı bırakalı çok oldu. Şimdi sıra gördüklerini gerçek hayatta uygulamakta. Korkma, yalnızca faydalı değil eğlenceli de olacak. Çünkü oda arkadaşından nefret edenlerle birlikte oda arkadaşından nefret edebilecek, yalnızca teklif vererek ürün kazanabileceksin.

Twitter’da senin de karşına çok faydalı sitelerden bahseden seriler çıkmıştır. Muhtemelen yer işaretlerine eklemişsindir (yapmayı biliyorsan. Evet, bilmeyenler var) veya kendine mesaj atmışsındır. Ama hepimiz biliyoruz ki o yer işaretlerine kimse tekrar girip bakmıyor. Unutulup gidiyor. Sen unutma diye hem akademik hayatına hem de sosyal hayatına oldukça yararlı olacak sitelerin ve uygulamaların yer aldığı tweetleri Radyo Hacettepe senin için bir araya topladı!

 

1. Google’da adını aratmaktan fazlasını yapanlar için bir seri

 

2. Melodisini çok sevdiğin şarkının sözsüz halini mi istersin? Renk körüsün ve internetteki resimlerin görebileceğin hale gelmesini mi istersin? Ne aradığını bilmiyorsan bile mutlaka bir şeyler bulabileceğin bir seri!

 

3. Sitesi var mı bu çıtırın?

 

4. Uyarı: İnsanı durup dururken grafik tasarım meraklısı yapacak bir tweet serisi.

 

5.  Netflix’ten istek parçada bulunmak ister misin? IMDB bağımlısı mısın? Daha fazla soru işareti görmek istemiyor musun? Ben de.

 

6. Felsefe, senin saçlarından güzel olamaz. Pardon, demokrasi miydi o? Her neyse. Olabilir mi merak ediyorsan Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Felsefe Kulübü’nün derlediği seriye bir göz at!

 

7. İnternetin sonuna gelinebilen bir şey olduğunu mu sanıyorsun? Amatör..

 

8. Evden ekmek almaya diye çıkıp telefonumun hafızasını bitiresim geliyor. Bir de, yalnızca teklif vererek ürün kazanasım…

 

 

 

 

 

Bu yazıyı paylaşın:
Sonraki yazı
Palmiyeler’den Yeni Tekli: “Gün Doğdu”
Önceki yazı
Rex! Tut Oğlum Şu Playlisti!

Başlıklardan...