Yaşlı Hissettiren EDM

Geçmiş hepimiz için önemlidir. Bize güzel anıları, hatıraları, yaşantıları hatırlatır. Yaşadıklarımız bize gelecek için ders verir. Peki bu konu hakkında bir yazı mı bu? Tabi ki hayır.

Eski ve unutulan EDM şarkılarını sizler için derledim. Bakalım eski EDM parçaları sizlere neleri hatırlatacak?

DEV – In The Dark

Güzel bir klasik ile başlamak iyi olur dedim ve 10 yıl önce çıkmış olan bu şarkıyı seçtim. “NASIL 10 YIL MI OLMUŞ YA?” diyecek olur gibiyseniz, vallaha ben de bilemiyorum. Tek bildiğim bu şarkıyı yıllardır son ses dinliyor olmam. DEV özledik seni nerelerdesin, bi geri dönemedin? Far East Movement gibi yok oldun.

Edward Maya & Vika Jigulina – Stereo Love

Plaj partilerinin vazgeçilmezi Edward Maya’nın şaheseri. Anlatılmaz yaşanır. Bu şarkıyı bilmiyorsanız da öğrenmiş olursunuz. Covid bitince yazın voleybol oynarken açılacak cinsten. 12 Yıllık bu parçayı kaçırmayın.

Robert Miles – Children

Rave türünün pik şarkısı belki de. Çok severdik, çok dinlerdik hala da dinliyoruz. Biraz yeni nesil de dinlesin dedik. 25 Yıllık bir kalite. Huzur içinde yatsın.

M83 – Midnight City

Uzun zamandır dinlemediğimiz şarkıların başında geliyor Midnight City. Bir kere dinleyince hiç aklından çıkmaz ve ara sıra kendini hep dinlettirir. M83 de müziğe geri dönse hiç fena olmazdı, sonuçta aradan 10 Yıl geçmiş.

deadmau5 – Strobe

Babalara geçtiğimize göre bu şarkıdan bahsetmesek olmazdı. Ben bahsettiğime göre, sözü gelmiş geçmiş en iyi DJ’e bırakıyorum. Bu şarkı çıkalı 11 yıl olmuş.

Tiësto – Adagio For Strings

Şimdi söz ikinci en iyi DJ’de. Onun da paylaşacak çok kozu var ve en iyisi ile başlaması gerekirdi. Bu da çıkalı 17 Yıl olmuş, Vay bee. (Kalite için özür dilerim, YouTube’da istediğim versiyon bir tek böyle vardı)

Swedish House Mafia – One

Bu listenin en sevdiğim parçasıdır kendisi. 11 Yıllık şarkıdaki Pharell Williams vokalini her ne kadar çok sevsem de şarkının bütün kalitesi İsveçliler sayesinde yükselmiş. Bu şaheser karşısında şapkamı çıkarıp onları selamlıyorum.

Otto Knows – Million Voices

Listenin son şarkısını lise zamanında Google’a yanlışlıkla “Eh eh eh eh ah ah ah ah na na na na” diye aratarak bulmuştum. Anlaşılan o kadar çok aynı şekilde bu şarkıyı arayan olmuş ki bana bu parçayı önermişti. İyi ki de bakmışım o zaman 9 yıllık parçaya. Şimdi en sevdiğim EDM şarkılarının başını çekiyor kendisi.

Mansiyonlar

Avicii – Levels (2011)

Calvin Harris – Feel So Close (2012)

H,B,F,S – Daft Punk (2006)

Sweat (Remix) – David Guetta feat. Snoop Dogg (2011)

Skrillex – Scary Monsters and Nice Sprites (2010)

Bu yazıyı paylaşın:
Sonraki yazı
Bi’ Filmleri Eksikti!
Önceki yazı
Underdogs: Valentino Khan

Başlıklardan...