İşte Bunu Seviyorum!

Geçen hafta bu yılın en sürpriz gelişmesi gerçekleşti. Travis Scott, McDonalds partnerliğiyle kendine ait bir hamburger çıkardı. Akla gelen ilk soruya hemen cevap vereyim; “Evet, bu ilk defa bir ünlünün veya markanın McDonalds ile olan iş birliği değil, daha yeni Milli Takımımız ile sponsorluk antlaşması imzaladılar.” Fakat McDonalds, Michael Jordan’dan 30 yıl sonra ilk defa  bir ünlü ile özel bir burger çıkarıyor (olayın büyümesinin en önemli nedeni bu).
Menü olarak satılan bu iş birliği; Bacon’lı Quarter Pounder, patates ve Sprite (Sprite olmasının burada yazamadığımız güzel bir sebebi var) üçlüsünden oluşuyor. Menü içeriği aslında çok özel değil çünkü Travis Meal’i orijinal burgerlerden ayıran çok büyük bir farkı yok. İşte bu yüzden insanlar da fikir ayrılığına düştü. 6 dolar olan satış fiyatını, farkı olmayan bir ürün için, çok bulanlar da var (Türkiye’yi düşünürseniz yaklaşık 45 TL). Böyle iş birliklerinin keyifli olduğunu ve sınırlı üretim olduğu için olayı yadırgamayanlar da var. Neyse ki bizim ülkemizde çıkmadığı için Twitter’da hashtagler açılmadan kapatabileceğiz bu konuyu. Ne zaman McDonalds bi Ezhel, Tarkan, Ajda Pekkan menüsü çıkarır o zaman bu konuyu tekrar masaya yatırabiliriz.

 

Yine de benim fikrim bu iş birliğinin komik ve eğlenceli olduğu yönünde. Arada böyle olaylar olması insanın gündelik problemlerinden uzaklaştırıyor ve kısa süreliğine olsa da kafayı boşaltmamıza yarıyor.

Sizin görüşlerinizi de merak etmiyor değilim. Twitter postumuzun altında fikirlerinizi belirtebilirsiniz.

Menüyle ilgili detaylı bilgileri link olarak da bırakıyorum: https://www.mcdonalds.com/us/en-us/travis-scott-meal.html

Bu yazıyı paylaşın:
Sonraki yazı
Hollywood’da Bir Türk!
Önceki yazı
Underdogs: Emotional Oranges

Başlıklardan...