Ludovico Einaudi’den “12 Songs From Home”

Modern zaman virtüözlerinden Ludovico Einaudi, klasik müzik tonları ile deneysel müzik arasında gidip gelen bir muhteşem müzik adamı. Hiç kuşku yok ki çağın en büyük bestecilerinden de biri. Bu adamı mutsuzken dinleyince “bu da geçecek” hissi veriyor, mutluyken dinleyince de “bu da geçecek” hissi veriyor.

İtalya’da karantina sırasında iPhone ile evde kaydedilen 12 parçalı “12 Songs From Home” albümünü dijital platformlarda yayımladı. Sanatçı, “Albümü, İtalya’da karantina sırasında Mart ve Nisan ayları arasında kaydettim. Mart ayında sosyal medyada düzenli olarak canlı konserler vermeye başladım. Telefonumu 30-40 dakika boyunca dünyaya bağlanmak için açmak, ertelemek zorunda olduğum bahar turuna güzel bir alternatif oldu. Bu yeni albüm, canlı ev konserlerinin, bu zamandaki anılarımın, unutmayacağımız garip ve yeni bir atmosferin anısına..” ifadelerini kullandı.

Hepsi Einaudi’nin kendi iPhone’unda kaydedilen parçalar, ‘Nuvole Bianche’, ‘Ascent’ ve ‘Elegy for the Arctic’ dahil olmak üzere en iyi bilinen eserlerinden bazılarını içeriyor.

Albümde yer alan şarkılar şöyle:

1. A Sense of Symmetry
2. Oltremare
3. Berlin Song
4. Tu Sei
5. Elegy for the Arctic
6. Ascent
7. Gravity
8. Nuvole Bianche
9. Le Onde

Arka plan sesleri ve bestecinin kendisi tarafından çizilen kapak resmi, albüme oldukça samimi bir hava vermiş.

Bu yazıyı paylaşın:
Sonraki yazı
Ozan Kotra’nın İlk Solo Albümü ‘Hava Durumu’
Önceki yazı
Sertab Erener’den Yeni Albüm

Başlıklardan...