Ne İzlesem Diyorsan Buraya Bak!

Radyo Hacettepe olarak her zaman yeni önerilerle ve gününün biraz daha iyi geçmesi için çalışmaya hazırız. Müzik, 7. Sanat ve gerçeklikten bir nebze uzaklaşmanı sağlayacak ne varsa seninle paylaşmaya çalışıyoruz. Eğer sen de benim gibi takip ettiğin tüm dizi ve filmleri tükettiysen ve izleyecek yeni şeyler arıyorsan bu önerilerim oldukça işine yarayabilir. YouTube’da zevkle takip ettiğim birkaç kanalı hemen tanıtayım. (Eğer halihazırda bildiklerin varsa atlayabilirsin tabi ki)

zefrank1

Kendisine belgesel ve komediyi bir araya getiren bir kanal. Hayvanlar alemi hakkında oldukça ilginç bilgiler alırken kahkaha atacağını da düşünüyorum. Mizah kimilerine göre absürt gelebilir ama bence oldukça başarılı. Video yüklenme sıklığı alışık olduğumuzdan biraz daha seyrek olsa bile beklemeye değer.

DoBiDa

Ankara’daki bir veteriner kliniğinde kendi deneyimlerini ve hayvanlarla olan iletişimlerini kameraya alan bu kanal hayvanseverler için bire bir. Hayvanları konuşturmak ve yaptıkları video editleriyle izlemesi keyifli bir iş ortaya koyuyorlar. Oldukça yeni bir kanal ve zamanla oldukça da popüler olacağını iddia ediyorum.

James Hoffman

Eğer benim gibi kahvesiz yapamıyorsan ve kahveyle ilgili yeni bilgiler öğrenmeyi seviyorsan bu kanal tam sana göre. 2007 Dünya Barista Şampiyonu olan James Hoffman kanalında kahveyle ilgili tüm bildiklerini aktarırken internette kahveyle ilgili yer alan neredeyse her şeyi sana ulaştırıyor. Öğretici ve hobi olarak kahveyle ilgilenenler için elzem bir kanal olduğunu düşünüyorum.

Brad Hall

Ayakkabılar senin için bir tutkuysa bu kanal kesinlikle sana hitap ediyor. Ağırlıklı olarak spor ayakkabılar üzerine olan bu kanalda şahsına münhasır Brad Hall sana kendi ayakkabı deneyimlerini ve günlük hayatta işine yarayabilecek önerileri sunuyor. Esprileriyle ve şahsına münhasır tarzıyla da kendini izletmeyi başarıyor.

Screen Junkies

Sinefilleri de düşündük tabi ki. Film ve dizi sektöründe karşınıza çıkan neredeyse her şeyi kendi fikirleriyle ele alan Screen Junkies 7. Sanat eserlerini inceliyorlar. Röportajlar ve “Honest Trailers” gibi serileriyle söylemek isteyip de sesini duyuramadığın şeyleri videolaştırıyorlar. Bir sinefilin takip etmesi gereken 3 kanaldan biri. Diğerlerini söylemeyeceğim bu sana yetecektir.

Kurzgesagt – In a Nutshell

Dünyayı, evreni ve yaşamımızda yer alan her şeyi optimist nihilizmle (bir videolarında bunun ne demek olduğunu da anlatıyorlar) açıklayan ve ele alan kanal. Kurzgesagt bilimi en güzel şekliyle sunmak isteyen küçük bir ekip . Animasyonları oldukça başarılı ve her videosu bilgiyle dolu bir kanal. Ayrıca internette karşımıza çıkan ve pseudo-science diyebileceğim diğer tüm oluşumların aksine verdikleri bilgiler doğrulanmış kaynaklardan ve alanında uzman editörlerce kontrol edilerek video haline getiriliyor. Güzel vakit garantisi veriyorum.

Sir Stevo Timothy

İrlandalı bir çiftin komedi kanalı. Arabalarında çektikleri videolarda dünya gündemi veya internetteki popüler konuları yazdıkları skeçlerle videolaştırıyorlar. Büründükleri karakterlerle zaman zaman güldürürken zaman zaman da gerçekten böyle insanların olduğunu hatırlatması ormanda ata binerken çilek yiyip muz tadı almaya benziyor. Kara mizah gibisi yok gerçekten.

Jo Nakashima – Origami Tutorials

Karantina yapılacak her seçeneği tükettiysen bu kanal senin için geliyor sevgili okur. Jo Nakashima, origami eserlerini nasıl yapabileceğini adım adım gösteriyor. En karmaşıktan en basitlerine kadar onlarca tarif bu kanalda seni bekliyor. Yeni bir uğraşı edinmenin yanında sevdiğin birine süpriz hediye olarak vermek için de bu kanal kullanılabilir!

Binging With Babish

Hani ekranda izlediğimiz ve tadını merak ettiğimiz yemekler olur ya? İşte bu kanalda onları gerçek hayatta nasıl yapabileceğini öğreneceksin. Sünger Bob’un Yengeç Burger’inden How I Met Your Mother hindisine, Skyrim Sweet Roll’lerinden Adventure Time Gelmiş Geçmiş En İyi Sandviç’e kadar yüzlerce ilginç tarif seni bekliyor. Yemek ve sinema bir arada. Daha ne isterim ki?

Rousseau

Klasik piyano eserlerini dinlemek yeterince güzelken bir de nasıl çalındıklarını görmek istemez miydin? Rousseau bu merakını gidermek için önerim olacak. Güncel şarkılara yaptığı coverları da bonus olarak düşünebilirsin.

Imaginary Ambition

Tanıdığımız ve dinlediğimiz sanatçıların tarzlarını kullanarak yeni bir şarkı ortaya çıkaran ve bu süreçte neler yaşadığını mizahla anlatan bir kanal. Benzerine rastlayamazsın.

 

 

Bu yazıyı paylaşın:
Sonraki yazı
En “Baba” Şarkılar
Önceki yazı
Ankara’da Bu Hafta Ne Yapılmaz #9

Başlıklardan...