Underdogs: Becky Hill

Şimdi kendinizi bir sanatçının yerine koymanızı istiyorum. Öyle ki global başarı gösteren EDM şarkılarının neredeyse tamamında ya söz yazarı ya da vokalsiniz. Ancak hiç tanınmıyorsunuz ve adınızdan söz ettiremiyorsunuz. Ne kadar zorlu geçen bir süreç olabileceğini düşünün.

İşte Becky Hill bütün bu olumsuzluklara karşın hiç bıkmadan, yılmadan çok kaliteli eserler üretmeye devam ediyor. Bilemeyiz ama belki de genç yaşının verdiği enerji, onu bu serüvende ayakta tutuyor ve çalışmaya daha çok heveslendiriyor. Solo şarkıları “Back & Forth”, “Better Off Without You” ve MEDUZA ile birlikte çıkardığı “Lose Control”un yakaladığı başarı bu çalışmasının meyvesi niteliğinde. Bu şarkılar sayesinde yavaş yavaş adından söz ettirmeye başladı ve gittikçe büyümeye devam ediyor.

Spotify’da bu şarkıların başarısı sayesinde 19 Milyon aylık dinleyiciye ulaştı. Fakat önünde daha çok yol var ve piyasada daha da başarılı olması için kendisini geliştirmesi gerek çünkü bu veriler tam olarak tanınırlığını ve popülerliğini kanıtlar nitelikte değil, diğer şarkılarına bakarsanız ne dediğimi anlayacaksınız.

Umarım daha başarılı olur da biz de güzel sesinden daha çok şarkı dinleme imkanı bulabiliriz. Ülkemizde de tanınırlığı artması dileğiyle.

Kategori: Underdogs
Etiketler: , , ,
Bu yazıyı paylaşın:
Sonraki yazı
Eurovision Bu Sene Netflix’te
Önceki yazı
Lütfen Peşimizi Bırak

Başlıklardan...