Underdogs: Throttle

Yine çok uzun bir aranın ardından Underdogs geri döndü ve bu sefer sizleri yaz aylarında dinlenebilecek isimlerle tanıştırmak için geldi. Bakalım çeşitli türlerin temsilcileri olan sanatçılar sizin yaz ruhunuza uyacaklar mı?

Serüvenimiz sıcakların ve bütün garip hayvan türlerinin (özellikle böceklerin) memleketi olan Avustralya’ya bizi götürüyor. Throttle, müzik kariyerine aslında vokal olarak başlıyor ve 14 yaşına kadar da bu şekilde devam ediyor. Fakat sonrasında herhalde bu kendisine yetmemiş olmalı ki yolunu prodüktör olmaya çevirmiş, bu şekilde birçok amatör parça ile Soundcloud gibi çeşitli platformlarda kendini duyurmaya çalışmış ve en sonunda Avicii tarafından keşfedilmiş. Avicii daha sonrasında kendisine ait “Australian True Tour”da Throttle’ı ön sanatçı yapmış ve tur boyunca kendi bildiklerini de ona aktarmıştır.

İlerleyen yıllarda kariyerine devam eden Throttle, Dance ve Remix yapma konularında kendisini çok geliştirmiş ve Monstercat’in seçkin sanatçılarından biri olmuştur. Bunun yanında kendisi Rocket League gibi aylık 300 binden fazla aktif oyuncuya kendi albümünü vermiş ve bu da onun müziklerinin tanınırlığını arttırmıştır. Şahsen benim de Throttle’ı keşfim bu şekilde oldu. Kendisinin müzikleri özellikle bir şeye odaklanırken veya oyun oynarken hareketli ama biraz da chill bir şeyler arayanlar için ideal.

Throttle’ı daha yakından tanımak isteyenler için Dreamer, For Me ve Don’t Leave şarkıları güzel alıştırıcılar olabilir.

22 yaşındaki bu süper star potansiyelli prodüktör şimdiden Tommorowland, EDC LV gibi festivallerde sahne almaya başladı. İleride adını çok duyacağımız kesin.

Not: Ayrıca bahsetmeden duramayacağım, “Where U Are” albümü benim en ama en çok sevdiğim 4 albümden biridir.

Throttle | Spotify

Daha fazla EDM için Radyo Hacettepe‘yi dinlemeye devam edin.

Bu yazıyı paylaşın:
Sonraki yazı
EDM’in Lana Sevdası
Önceki yazı
Scranton’a Hoşgeldiniz

Başlıklardan...