Bu hafta vizyona girecek filmler

Sinema ve film tutkunları için kutsal gün olan Cuma yaklaşıyor. Geçtiğimiz hafta Barbie ve Oppenheimer filmleri çok konuşuldu ve sürekli bir kıyaslama yapıldı. PR çalışmasına da dahil olan bu karşılaştırmalar beraberinde tartışmaları da getirdi. Sayfamızda Barbie ve Oppenheimer filmlerinin sinemaları yeniden canlandırmasına ilişkin yazıları en kısa zamanda göreceksiniz. Beklemede kalmayı unutmayın 🙂

Şimdi kendi konumuza geri dönelim ve Cuma günü hangi filmler geliyormuş bir göz atalım.

İlk filmimiz Samuel Bodin’in yönetmenliğini yaptığı Örümcek Ağı  (Cobweb) filmi. Oyuncu kadrosunda Lizzy Caplan, Antony Starr ve Cleopatra Coleman’ın yer aldığı film korku türünde izleyicileri ile buluşacak. Örümcek Ağı, Peter isminde küçük bir kasabada yaşayan sekiz yaşında bir çocuğun yaşadıklarına odaklanıyor. Ailesine yaşadıklarını anlatan Peter’a, tüm bunların hayal ürünü olduğu söyleniyor. Gizemli sesler duymaya başlayan Peter, yaşadığı bu tuhaf olayların nedenini ailesinin sakladığı sırlar olarak düşünmektedir.

İkinci filmimiz yerli yapım bir animasyon filmi. Ahmet Ercan ve Ahmet Erdal’ın yönetmenliğini yaptığı Bulmaca Kulesi 2 Eve Dönüş filminde Olcay Yusufoğlu, Elif Koç ve Özgür Ünsal oyuncu kadrosu olarak karşımıza çıkıyor. Filmde Bulmaca Kalesi’ne yolu düşen yakın arkadaş Aslı, Can ve Mert’in maceralarını ve eve geri dönebilmek için kayıp kitabı bulma süreci anlatılıyor. Birlikte çalışarak karşılaştıkları engelleri aşmaya çalışan arkadaşları büyük bir macera beklemektedir.

Üçüncü filmimiz de bir animasyon filmi ancak komedi ve dram içeriyor. Takehiko Inoue’nin yönetmenliğini yaptığı The First Slam Dunk filminin oyuncu kadrosunda Shugo Nakamura, Katsuhisa Hoki ve Tetsu Inada yer alıyor. Filmde 17 yaşındaki Ryota Miyagi’nin çocukken kaybettiği abisinin basketbol yıldızı olma hayalini gerçekleştirmek için mücadelesine odaklanılıyor. Abisini kaybetmenin etkisinden kurtulamayan Ryota basketbolla birlikte hayatının anlamını bulmaya çalışıyor.

Bir başka yerli yapım korku-gerilim filmi olan Oda filminin yönetmenliğini Bülent Orçin yapmıştır. Ceren Gülşah Elmalı, Aykut Yavuz ve Mustafa Zeren’in oyuncu kadrosunun yer aldığı filmde sevgilisinde gizemli bir şeyler olduğunu fark eden ve araştırmaya başlayan adamın başına gelenleri anlatıyor.

Yerli yapım korku filmi kuşağına eklenen bir başka film de Lilith Cinleri. Özlem Yeşilyurt’un yönetmenliğini yaptığı; Pınar Demiral, Berkant Aksoy ve Furkan Avcı’nın oyuncu kadrosunda yer aldığı filmde cinler ile insanlar arsındaki savaşı anlatıyor. Lilith’in bir bebeği kaçırması ve ardından cin kabilesini toplayarak insanlar ve cinler arasındaki savaşı başlatması ile filmde olaylar ilerliyor.

Altıncı filmimiz ise ‘’La Jauría’’ yani Sürü filmi. Andrés Ramirez Pulido’nun yönetmenliğini yaptığı filmin oyuncu kadrosunda Jhojan Estiven Jimenez, Maicol Andrés Jimenez Zarabanda ve Wismer Vasquez yer alıyor. Filmde işlediği suç nedeniyle yakalanıp Kolombiya ormanlarında yer alan bir çocuk merkezine gönderilen Eliu’nun yaşadıklarına odaklanılıyor. Dram kategorisinde yayınlanan Sürü’de kampta ve sonrasında Eliu’nun yaşadıkları izleyiciyi çeşitli konularda yeniden sorgulama yapmasını sağlıyor.

Bu hafta vizyona girecek son filmimiz yine yerli yapım bir film. İskender Bingöl ve Taha Ulukaya’nın yönetmenliğini yaptığı Kaygısız Baş filminde işinden kovulduktan sonra memleketi olan Kapadokya’ya geri dönen Murat’ın yaşadıklarına odaklanıyor. İşlediği suçlar Murat’ın peşini bırakmazken, yeni karşılaşmalar ile yeni maceralar yaşanacaktır.

Bakıldığında yerli korku filmi açısından oldukça verimli olan bu Cuma gününde benim favorim ‘’La Jauría’’ filmi. Herkesin favorisi değişebilir elbette ama her ne olursa olsun biz haftaya görüşelim <3

Bu yazıyı paylaşın:
Sonraki yazı
Kalbimizi köprüde bıraktığımız dizi: Twenty Five Twenty One
Önceki yazı
Oryantalist ‘Terzi’ Peyami

Başlıklardan...