Lana’dan Mesaj

Lana Del Rey, şarkılarındaki uyuşturucu ve cinsellik temalarının yoğunluğundan uzun süredir eleştiri alıyordu. Şarkı sözleriyle dinleyicilerini kötü etkilediğine ve özendirdiğine dair tepkiler bitmezken Lana, tüm bu tartışılanlara ithafen geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaptı.

Özellikle erkek rap sanatçıların şarkılarındaki sözler bir kenara bırakılıp, Lana’nın şarkılarındaki sansürler eleştiriliyordu. Lana Del Rey açıklamasında, sevdiği kadın sanatçılar olarak belirttiği Doja Cat’in, Ariana Grande’nin ve Nicki Minaj’ın şu sıralar sansürlü şarkılarla 1 numaralarda olmasına ve bunun normal karşılanmasına dikkat çekti.

Lana Del Rey, bu açıklamalarıyla hem destek hem tepki gördü. Twitter’daki takipçi sayısı birden patlarken bir yandan da bahsettiği kadın sanatçılardan biri olan Ariana Grande’yle Instagram’da birbirlerini takipten çıkartmaları şaşkınlık yarattı!

Aslında Lana Del Rey’in esas anlatmak istediği, şarkılarındaki rahatsız içeriğin baştan beri yanlış olmadığını vurgulamaktı. Ayrıca ne isterse, ne hissederse ondan bahsetmeye devam edeceğini belirtmekti.

Özellikle Lana’nın “Lolita”, “Heroin”, “Cola” şarkılarında bahsettikleri çok da kabullenir gibi değil, evet. Fakat Lana’nın geçmiş hayatı pek bilinmiyor ve şarkılarında bahsettiği o karamsar hayatı, anlattığı o hikayeleri yaşadığı tahmin ediliyor. Zaten Lana, şarkılarını özendirmek için değil, yaşadıklarını ve gördüklerini hissederek aktarmak için kullanıyor.

Bu arada Lana açıklamasında, yazdığı iki şiir kitabının ve 5 Aralık’ta çıkartacağı yeni albümünün müjdesini de verdi. Lana’nın müzik tarzını ve şarkı sözlerini, hep hayatının bir yansıması olarak gördük. Bu yüzden de yeni albümünün, şu anki hayatıyla nasıl şekillendiğini merakla ve sabırsızlıkla bekliyoruz!..

Kategori: Haberler
Etiketler: , , ,
Bu yazıyı paylaşın:
Sonraki yazı
Can Güngör’den Yeni Albüm; Sular Dar
Önceki yazı
Lorde Geri Dönüyor!

Başlıklardan...