Underdogs: Organize

Şükür kavuşturana sevgili radyo dinleyicileri. Bir Underdogs ile yeniden sizlerleyim ve bu sefer bizden çıkan biriyle geldim. (Umarım ama bu sefer arayı açmam…)

EDM’den uzaklaştırmaya çalıştırdığım bu seri de son dönemde Türkçe Rap’in iyice çıkışa geçmesi sonucu nasibini aldı. Şaka bir yana Türkçe Rap’te mainstream kişilerden uzaklaşmak ve daha underground işlere girmek isteyenler için ideal biri Organize. Gerek flowlar olsun, gerek seçtiği beatler olsun, gerekse de yazdığı sözler olsun inanılmaz yetenekli bir sanatçı olduğu her yerinden belli. Üstüne bunlar yetmezmiş gibi doğu-batı sentezini de çok başarılı bir şekilde harmanlayan nadir kişilerden. Hakkında pek fazla bir şey bilmesek de ileride kendisi çok daha fazla göreceğimiz kesin, kim bilir belki de festivallerin bir numaralı ismi olacaktır.

Kendisini hiç duymadıysanız tabi ki Mercedes-Benz ile Ghetto şarkılarından dinlemeye başlamanızı öneririm. Fakat, daha niş ve farklı şarkılar arıyorsanız Bingo, Shawty ve wtd freestyle* parçalarına bakabilirsiniz.

Organize Baba bu kadar genç olmasına rağmen piyasaları altüst etmeye başladı bile. Kendisine selamlar ve parlak bir gelecek diliyorum.

*Not: Write This Down inanılmaz parçadır kesin dinleyin.

Daha fazla Rap Müzik için Radyo Hacettepe

Organize | Spotify

Bu yazıyı paylaşın:
Sonraki yazı
Lana Del Rey’in Yeni Şarkısı Euphoria’da!
Önceki yazı
Türk DJ’liğinde Bir Öncü: Efe Yılmaz!

Başlıklardan...