Yeni Yıl Geliyor! (Geç Bile Kaldı)

İtiraf edelim, 2020’den bir an önce kurtulmak istiyoruz. Bu sene her ne kadar önceki yılbaşılarından farklı olacak olsa da, sizleri biraz olsun “yeni yıl havası”na sokabilmek için 5 unutulmaz şarkıyı seçtim.

5- All I Want For Christmas Is You – Mariah Carey

Yılbaşı, yeni yıl ya da noel denince akla ilk gelen şarkı işte bu. Her aralık ayında listelerde zirveye oturup diğer 11 ay unutulsa da bu “overplayed” olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Bu arada, umarım 2021’de istedikleriniz sizi bulur. 🙂

4- It’s The Most Wonderful Time Of The Year – Andy Williams

Bu günler bazılarımız için gerçekten de yılın en güzel zamanı. Bu sene ise bu konuda herkesin hemfikir olduğuna eminim. Umarım seneye bu zamanlarda harika geçen bir yılı uğurlarız ve 2020 sadece kötü bir anı olarak kalır.

3- Santa Claus Is Comin’ To Town – Bing Crosby

Noel Baba kasabaya geliyor mu bilmiyoruz ancak öyle bir niyeti varsa maskesini hazırlasa iyi eder. 65 yaşından büyük olduğunu tahmin ediyorum.

(PS. ufak bir araştırma sonucu kendisi 1,750 yaşındaymış. )

2- Let It Snow – Dean Martin

Çocukluğumdan beri duyduğumda huzurla dolduğum bir şarkıdır bu. İnsanda kar yağarken şömine karşısında sıcak çikolata içme isteği uyandırdığı yadsınamaz bir gerçek. (Şömine opsiyonel sıcak çikolata şart)

 

1- Jingle Bell Rock – Bobby Helms

Geldik bir numaraya! 1957 yılının bu hit parçası aradan geçen 63 yıla rağmen hâlâ en sevilen yeni yıl şarkılarından biri. 1957deki yılbaşıyla bugünkü akla gelebilecek her anlamda farklı olsa da. Bu da bize müziğin zamansız olduğunu ve ortaya konan şaheserlerin her nesil tarafından benimsendiğini bir kez daha gösteriyor.

Herkese iyi, mutlu ve sağlıklı seneler!

 

Bu yazıyı paylaşın:
Sonraki yazı
Underdogs: Slushii
Önceki yazı
Vezir G3’e. Şah ve mat!

Başlıklardan...